Зовнішнє опорядження будинку за допомогою блок-хауса У даний момент досить серйозно підвищився попит на такий вид будматеріалу, як блок-хаус. І це, звичайно ж, повністю виправдане, адже він не тільки допомагає будівель набагато більш гармонійно поєднуватися з навколишнім ландшафтом, але і, до того ж, є ще і абсолютно екологічним виробом, виготовленим з істинно цільного дерева.

Виготовляється такий матеріал, як правило, тільки з відбірної якісної дошки, яка в ході обробці ретельно шліфується і піддається особливому профілізації. При цьому зовнішня поверхня у блок-хауса робиться трохи опуклою (як у натурального колоди), а внутрішня – абсолютно рівною, для суттєвого полегшення процедури монтажу. Крім того, на його тильній поверхні також пропилюють ще спеціальний поздовжній паз, що сприяє створенню якісної циркуляції повітря.

Якщо говорити про переваги блок-хауса, то тут окремо слід зазначити такі важливі моменти:
• Чудову стійкість до значних перепадів температури;
• Абсолютну екологічність і гіпоалергенність;
• Відмінну механічну міцність і значну вологостійкість;
• Дуже солідну тривалість служби і невимогливість у догляді;
• Простоту монтажу і повну ремонтопридатність;
• Досить широку доступність в плані вартості;
• Досить широку сферу використання (можливість застосування при проведенні, як зовнішнього, так і внутрішнього облаштування різних будівель).

Деякі тонкощі монтажу

Зовнішнє опорядження будинку за допомогою блок-хауса
Перш ніж приступати до безпосереднього монтажу блок-хаусу, дуже важливо обов'язково піддати основні стіни максимально якісної обробці спеціальним антисептиком, а також прокласти шар гідроізоляційного матеріалу. Далі на обшиваемой поверхні монтується вертикальна решетування з бруса і укладається додатковий утеплювач. При цьому всі дерев'яні деталі зібраної решетування також в обов'язковому порядку слід обробляти антисептичними складами.

Монтаж ж самого блок-хауса зазвичай здійснюється наступним методом. Безпосередньо в самих дошках спочатку висвердлюють отвори, в які як раз і будуть укручуватися саморізи. Коли всі монтажні роботи будуть повністю завершені, дані отвори необхідно буде закрити за допомогою спеціальної суміші, виготовленої з тирси і клею ПВА. Здійснювати встановлення таких панелей необхідно знизу вгору, обов'язково стежачи при цьому, щоб шип розташовувався строго зверху. Після того, як обшивка буде повністю завершена, зовнішню поверхню блок-хауса слід покрити шаром тонуючого лаку, який не тільки суттєво покращить декоративні властивості дерева, але створить йому додатковий захист.