Особливості електричної печі для лазні Користь лазні для здоров'я людини важко переоцінити, і тому кожен добрий господар старається обзавестися цієї важливої будівництвом на своїй присадибній ділянці.

Серцем лазні є парна, та досягнення необхідної температури неможливо без наявності печі. Як правило, печі в лазнях мають цегляний або металевий тип, а в якості палива використовують тверді матеріали – деревина і вугілля. Проте останнім часом з'явився альтернативний вид печей для лазні – електричні, при чому як для фінських, так і для росіян лазень.

У продажу існує досить багато різновидів електропечей, при чому як зарубіжних, так і вітчизняних. Як правило, всі вони виконані з застосуванням ефективних дизайнерських розробок, і відрізняються зовнішньою красою і зручністю. Головна перевага перед звичайною пічкою – це відсутність диму в процесі функціонування: це дозволяє повністю виключити необхідність димоходу. Однак потрібно обладнати вентиляцію, яка буде регулювати вологість повітря, та надійну електропроводку, монтаж якої краще всього довірити фахівцям.

З-за відсутності димоходу електропечі мають набагато меншу масу, ніж звичайні. Окремі моделі навіть розроблені без використання нагрітих каменів: нагнітання гарячого повітря в них здійснюється за допомогою вентилятора, по типу калорифера. Нагрівальними елементами в електропечах зазвичай виступають тени: однак самі останні моделі можуть бути оснащені також низькотемпературними пластинами стрічкового типу.

Перевагою даного типу печей є також те, що за їх допомогою набагато простіше підтримувати необхідний температурний режим: для цього існує автоматика і кілька режимів управління – ручний, дистанційний, програмний. Протипожежні заходи включають в себе використання азбестоцементної плити в якості фундаменту під піч, а також дотримання необхідної відстані до навколишніх предметів. Найчастіше стіни навколо електропечі зашивають негорючими екранами, а для запобігання опіків всі кріплення металевого типу ламінують деревиною.

Функціонує електрична плита в такому порядку: через нагрівальні елементи теплова енергія надходить на камені, а від них – на водяний бак. І вже за рахунок бака відбувається нагрівання повітря, який концентрується в цегляному ковпаку, оснащеному отворами і

Особливості електричної печі для лазні
дверцятами. За рахунок них здійснюється регулювання температури повітря в парильні. Якщо функціонування відбувається в автоматичному режимі, то весь процес регулюється за допомогою спеціальних датчиків, які дозволяють значно економити електроенергію.

Не потрібно також забувати про виняткову екологічність електричної енергії, а також компактністю таких печей. В результаті їх широко застосовують не тільки в приватних лазнях, але і в комерційних закладах. Хоч печі на дровах і газі використовуються частіше, однак в окремих випадках електрична піч для лазні просто незамінна.