Технологія вирівнювання основи під стіни кахель Головним умов для укладання кахельної плиткою є наявністю міцного і рівного підстави, з допустимим перепадом до 3 мм на 1 метр. Кращий спосіб вирівняти стіну – обштукатурити її, так як це найменш витратний і досить нескладний процес.

Головне в цьому насправді – добре виставити маяки, подальша робота виконується легко.

Краще рішення – використання Т-подібної маякової рейки: висота даного елемента може коливатися найчастіше в розрізі від 3-10 мм, все залежить від ступеня нерівностей. Кріплення маякових рейок здійснюється у вертикальному порядку, з періодичністю не більше одного метра. Межі маяків будуть утворювати площину майбутнього підстави, а відстань до кута від крайньої рейки повинна дорівнювати 20-30 см. При монтажі обов'язково потрібно застосовувати рівень.

Після встановлення крайніх маяків у нижній частині між ними проводиться натяг будівельної тасьми, після чого вкручуються шурупи за місцем кожного проміжного маяка. При цьому відстань між шурупами і тасьмою повинна відповідати висоті маякової рейки. Готується розчин, з якого укладаються купки за місцем розташування кожного маяка. Краще всього використовувати розчин з алебастру, так як він застигає набагато швидше цементного. Установка кожної планки маячної здійснюється на нижній упор у вигляді шурупа, і вдавленням в купки розчину до тієї міри, щоб виходила одна площина: при цьому за рівнем виставляється вертикальність кожної рейки.

Після застигання маяків можна починати штукатурку, для чого між сусідніми маяками на підставу стіни накидаються порції розчину, з наступним зменшенням його за допомогою правила. При цьому правило впирають у два найближчих маяка, для отримання рівного шару. Краще всього починати штукатурку знизу кожної ділянки, поступово піднімаючись в гору. Даний метод використовується лише у випадку явних нерівностей на стіні.

Якщо основа стіни спочатку більш-менш рівний, з невеликими дефектами, то маяки застосовувати необов'язково. Підготовку під плитку можна провести гіпсовими стартовими сумішами, які набагато пластічнєє і зручніше в роботі, ніж цементний розчин. В

Технологія вирівнювання основи під стіни кахель
як інструмент найчастіше використовують два шпателя, маленький і великий, довжиною 30-40 див Сама робота полягає в накладанні розчину маленьким шпателем на великий, і рівномірне розмазування його по стіні. Зазвичай в цьому випадку може виступати лише в якості контролюючого інструменту, щоб перевіряти час від часу площину обробки. Після висихання розчину його необхідно добре зашліфувати, щоб підстава була рівною і гладкою.