Який вибрати димар для дачі Запорукою комфорту та затишку будь-якого житла служать не тільки надійні стіни і дах, але також хороша система опалення. На дачах для цих цілей найчастіше використовуються печі чи котли, а димар є однією з найважливіших частин всієї системи, адже з його допомогою забезпечується належне відведення назовні продуктів згоряння.

Якщо він функціонує не повинно, це може стати загрозою для життя і майна. Також димовідвід забезпечує безперебійне надходження кисню, завдяки чому і відбувається процес горіння. За рахунок функціонування системи засувок відбувається функціонування процесу горіння.

Вибираючи підходящий варіант для дачі, слід звернути увагу на один з нижче перерахованих видів:

1. З цегли. Класичний вид облаштування димовідводу, зводитися паралельно зі стінами. Іноді застосовується зовнішній спосіб конструкції, але це буває рідко. Проходячи всередині будинку, цегляний димар виступає також у ролі обігрівача повітря. Відрізняється тривалим терміном експлуатації, високим відсотком тепловіддачі та виключної вогнетривкістю. Недоліком даного типу є відносно швидке накопичення сажі на внутрішніх стінках, тому цегляний димар потребує регулярного чищення, щоб уникнути швидкого виходу з ладу.

2. З кераміки. Монтується із спеціальних керамічних труб підвищеної міцності та вогнестійкості. Даний тип димоходу також відрізняється стійкістю до атмосферних впливів, йому не шкодить впливу конденсату. Більше підходить для оснащення масивних особняків, так як і сам відрізняється великою вагою і масивністю. Щоб його встановити, необхідно додаткового обладнання основу і страхувальних опор.

3. Емальований. Матеріалом для облаштування димовідводу даного типу є цегла і сталь, і на дачах застосовується досить рідко. Завдяки модульним пристрою, може набувати будь-яку необхідну конфігурацію, не втрачаючи при цьому красивого зовнішнього вигляду. Завдяки захисному шару емалі конструкція має високу ступінь захищеності від більшості зовнішніх впливів.

4. З нержавіючої сталі. Самий зручний і затребуваний димар для дачних будиночків. Завдяки тому, що такий димар має збірну конструкцію, його дуже зручно встановлювати у вже готових будинках, а якісні перехідники забезпечують надійне з'єднання, без ризику пропуску продуктів горіння. Невелика маса виробу дозволяє обмежитися самими елементарними кріпильними заходами. Завдяки гладкій внутрішній поверхні сажа на них практично не скупчується.

Який вибрати димар для дачі

Існує ще цілий ряд видів димоходу, іноді застосовуються в дачних будівлях – фольговані, гнучкі або азбестоцементні: але з причини своїх низьких експлуатаційних характеристик краще свій вибір на них не зупиняти.