Поради щодо вибору електричного відбійного молотка Під час здійснення капітального ремонту приміщень досить часто потрібно демонтаж старих стяжок та штукатурок, а іноді й цілих стін. Робити це ручним способом дуже важко і довго, благо сучасний ринок пропонує для цього спеціалізовані інструменти, і електричний відбійний молоток – один з них.

Для того, щоб вибрати найбільш підходящий для здійснення необхідних завдань інструмент, слід звернути увагу на такі його характеристики:

1. Потужність двигуна. В цей показник включається сила ударів, а також їх частота, від чого залежить швидкість і ефективність роботи відбійного молотка електричного типу.

2. Маса. В окремих випадках велику вагу відіграє позитивну роль: мова йде про роботи, що проводяться на горизонтальних площинах – демонтаж бетонних і цементних стяжок, пробивання необхідних отворів значного розміру. Якщо ж необхідна робота на підставі стіни, то тут зайва вага буде радше перешкодою, ніж допомогою.

3. Фірма-виробник. Цей показник є визначальним для інструментів зі схожими технічними характеристиками. Що стосується відбійників, то найкраще зарекомендувала себе продукція фірм «Макіта» і «Хітачі».

4. Класифікація. Навіть провідні виробники класифікують свою продукцію на побутову і професійну. Якщо відбійний молоток необхідний для вирішення завдань в межах свого житла, то цілком підійде і побутової. Для роботи на професійному рівні краще відразу обзавестися професійним інструментом.

5. Кнопка фіксатора. Ця кнопка служить для фіксації визначеного режиму роботи, щоб позбавити майстра від витрати зусиль на постійне утримування гашетки. Тому краще купувати відбійники з такою кнопкою.

6. Обмежувач швидкості холостого ходу. Наявність такої функції значно скоротить знос інструменту, що послужить збільшення його строку повноцінної експлуатації. Коли навантаження на відбійник зменшується, обмежувач скидає швидкість обертання, при зростанні навантаження збільшуються і обороти двигуна.

Поради щодо вибору електричного відбійного молотка

7. Гасіння вібрації. Дуже корисна функція в електричних відбійних молотках, що дозволяє значно знизити навантаження на руки.

Також ознакою якісного інструменту є наявність пилу і фіксатора бойка, що дозволяє регулювати оберти робочого ходу. Швидкозатискний патрон забезпечить швидкість заміни ударного інструменту, так і надійність його фіксації.