Способи реставрації чавунної ванни Ванни з чавуну славляться своєю здатністю досить довго зберігати температуру води, що робить прийняття водних процедур особливо комфортним. У плані це чавунні вироби значно перевершують сталеві, перебуваючи приблизно на одному рівні з акриловими.

Однак у процесі експлуатації на поверхні емалі можуть виникати ушкодження, що не тільки псує зовнішній вигляд, але і сприяє розвитку корозії, що пошкоджує корпус. Якщо пошкодження дрібне, то його можна відновити за допомогою спеціального ремонтних наборів, спеціально створених для таких ситуацій: головне в цьому випадку, чітко дотримуватися інструкції виробника. При більш серйозних ступенях ушкоджень доведеться провести повноцінну реставрацію всієї поверхні ванни.

Найбільш поширеними способами реставрації чавунних ванн є:

1. З допомогою емалі. Найбільш недорогий спосіб, однак при його реалізації слід готуватися до безлічі пилу: часу і сил теж піде пристойно. Спочатку проводиться видалення всієї старої емалі за допомогою кислоти: її висипають в порошкоподібному вигляді на дно виробу і роблять кашку шляхом додавання води. Отриманої суспензією слід намазати кожну стінку, після чого проводиться видалення старої фарби абразивом. Проводячи цю операцію, обов'язково потрібно захистити дихання і руки захисними засобами. Видалення пилу і залишків емалі найзручніше виконати за допомогою пилососа, а кислота забирається гарячою водою, яка набирається у ванну на 25 хвилин. Після того, як стінки висохнуть, їх знежирюють за допомогою ацетону. Емаль наноситься зазвичай в 4 шари, з витримуванням паузи в 30 хвилин. Використання свіжопофарбованої ванни слід починати не раніше, ніж через 3 дні.

2. Наливна ванна. Більш сучасний метод реставрації ванни передбачає використання рідкого акрилу, яким заповнюють всі западини і порожнечі. Вся ця операція злегка нагадує попередній спосіб, однак у цьому випадку матеріал наноситься більш товстим шаром, що дозволяє створити міцне покриття. Для того, щоб досягти рівномірності в розподілі речовини з поверхні ванни, застосовуються спеціальні отверджувачі.

Способи реставрації чавунної ванни

3. Акриловий вкладиш. Ця спеціальна акрилова форма вкладається всередину чавунної ванни, фіксуючись по стінках. Відлив вкладиша проводиться точно за розмірами реставрується вироби. Найзручніше таку процедуру проводити до того, як у ванній кімнаті проведена обробка. Перед установкою у вкладиші необхідно виконати місце зливу і переливу, обробивши отримані отвори герметиком. Сідає вкладиш на спеціальну піну або герметик наноситься рівномірним шаром на всю зовнішню поверхню, уникаючи пропусків.