Електропроводка в будинку. Техніка прокладки Схема майбутньої електропроводки готова, необхідні матеріали придбані. Необхідно визначитися з типом електропроводки (прихована / відкрита). Прихована проводка передбачає великий обсяг роботи з пророблення штроб – канавок для електропроводки і поглиблень різних форм для встановлення вимикачів, розеток та з'єднувальних коробок.

Цю роботу краще приурочити як мінімум до капітального ремонту, так як пророблення канавок і посадочних отворів болгаркою, перфоратором, вручну робота не з легких і не з чистих. Зазвичай прокладання прихованої електропроводки роблять перед оздоблювальними роботами.

Відкрита проводка виконується кріпленням до стін проводу за допомогою цвяхів, дюбелів, скоб, інших кріпильних елементів. Відповідно, монтаж такого типу проводки набагато менш складний і не такий витратний за часом. Однак відкрита електропроводка виглядає, звісно, не так естетично, як прихована і застосовується обмежено (гаражі, сараї, підвальні приміщення тощо).

Штроблення канавок болгаркою зі спеціальною фрезою робиться швидше, але при роботі перфоратором утворюється набагато менше дрібного пилу. Місця установки монтажних коробок або з'єднувальних коробок можна видовбати вручну за допомогою долота, але краще для цих цілей скористатися спеціальними коронками з зубчиками з твердосплавних композитних матеріалів.

Якщо є необхідність протягнути дріт через стіну в сусідню кімнату, це робиться через спеціально просвердлений отвір, діаметр якого на кілька міліметрів більше діаметру дроту.

Провід прокладається в штробах, закріплюється за допомогою невеликих цвяхів, після чого штроба замазується шпатлевочних або штукатурним розчином і вирівнюється. Установка в підготовлені отвори монтажних коробок робиться так: в отвір шпателем закладається розчин в кількості з запасом, потім у цей розчин вдавлюється монтажна коробка таким чином, щоб площина зовнішнього краю коробки збіглася з площиною стіни. Оскільки розчин укладений з запасом, його надлишки видавлюються по краях отвору, знімаються шпателем і вирівнюються «урівень зі стіною.

Якщо все ж є сумніви в здатності самостійно виконати цю роботу, краще все ж звернутися до фахівців. Послуги такого роду дешевими не назвеш, проте, це явно не той випадок, коли варто економити на свою безпеку та безпеку близьких.