Будівельний цегла - види, властивості, область застосування Незважаючи на те, що вигляд у цього будівельного матеріалу – непомітний, будівельний цегла не втрачає своєї актуальності, адже перші згадки про цьому матеріалі є ще в Біблії!

Представлений будівельний цегла у вигляді штучного каменю, у якого правильна форма. Для його виробництва використовуються мінеральні матеріали, тому він виходить міцним, морозо - і водостійкий. Як і властивості, ціни на цеглу можуть сильно відрізнятися.

Силікатна цегла


Для його виготовлення змішують пісок і вапно. Такий матеріал відрізняється підвищеною звукоізоляцією і невисокою провідністю тепла. Його колір – сірий. Навіть у тоненьких стін з такого матеріалу такі ж показники по теплозбереженню і звукоізоляції, як і у стін з керамічної цегли набагато більшої товщини. Однак, він не настільки вологостійкий, як керамічний.

Гиперпрессованные цеглини

Для виробництва використовується спеціальна суміш, в якій 90 відсотків становить вапняк, 8 % – цемент, 2 % – спецкраситель. Для пресування суміші використовуються особливі форми, що призводить до отримання бруска з ідеальною формою і кольором. Крім того, можливий випуск гіперпресованої цегли, який має структуру, яка відрізняється неоднорідністю.

Керамічна цегла

Для виготовлення цегли такого виду використовується глина, іноді змішуються різні її види. Після того, як виконані формування, цегла просушується і обпалюється при температурі біля 1000 градусів Цельсія. У високоякісного вироби поверхня – матова, при ударі звук стає дзвінким. Якщо його розламати, буде видно його однорідна структура з порами. При наявності глибоких тріщин зовні і порожнеч усередині матеріал вважають бракованим.

Клінкерна

Керамічна цегла з тугоплавкої глиною в складі. При його виготовленні пресується і обпалюється червона глина, причому, температура при цьому набагато вища, ніж використовується для звичайної будівельної цегли. Такий будівельний матеріал відрізняється міцністю, довговічністю, стійкістю до вологи і перепадів температури. Його недоліком є висока вартість і теплопровідність.

Вогнетривка цегла

Для його виробництва найчастіше використовується глина, яка може витримають високу температуру, і порошок – шамот. Наипрочнейшим серед вогнетривів, які не втрачають своїх властивостей при температурі понад 1000 градусів, є шамотна цегла.

Будівельний цегла - види, властивості, область застосування
Ним користуються для того, щоб класти каміни і печі. Завдяки досить простої технології виготовлення такий матеріал має відносно невисоку вартість. Стройматерилу легко вдається справитися з різкими змінами температури, впливом кислот і іншої хімії, - він все одно залишається незмінно міцним і зовні привабливим.

Область застосування цегли

Будівельним цеглою користуються для того, щоб виконувати кладку всередині будівлі і його різноманітні елементи. Для олблицовки використовується спеціальний вид цегли - лицьова.

Вигляд у лицювальної цегли дуже красивий, його не потрібно штукатурити. Його використовують в оформленні будівель. Відрізняється такий матеріал не тільки відмінними будівельними характеристиками, але і різноманітністю кольорів і фактур.

Будівельний цегла - види, властивості, область застосування
Також є багато марок повнотілої цегли. Порожнечі в ньому повинні складати не більше 13 відсотків. Повнотіла червона цегла дуже популярний, оскільки він універсальний, має хороші технічні характеристики. З такої цегли зводять не тільки стіни, але і паркани, фундамент, облаштовують приміщення, в яких буде підвищений рівень вологості.

Пустотіла цегла використовується для кладки стін, але він ніяк не підходить для цоколя або фундаменту.