Як пофарбувати стіни в спальній кімнаті Фарбування стін і сьогодні залишається актуальним методом обробки будь-якого приміщення. Сьогодні на ринку можна придбати фарбу, яка надає стін глянцевий, матовий, бархатистий ефект.

Багато покупців віддають перевагу водоемульсійним фарб. Купують фарбу вже колеровану або ж чисто білу, щоб надалі самостійно надати їй потрібний колірний відтінок.

Яким інструментом треба працювати

Для проведення фарбування стін, потрібно приготувати наступний інструмент: ємність, міксер або дриль з насадкою для розмішування фарби.

Щоб нанести фарбу на стіни, приготуйте малярний валик з хутряною шубкою і плоску пензлик. Для валика потрібен буде телескопічний подовжувач. Також знадобиться електро-подовжувач з розеткою для підключення перфоратора або міксера, драбина, ванночка під фарбу.

Яким кольором фарбувати спальню

До вибору кольору фарби треба підходити дуже уважно, так як ця кімната призначена для відпочинку, а значить, коли ви знаходитесь, вас не має нічого дратувати, або втомлювати.

Колір фарби слід вибрати такий, щоб обом з подружжя вона подобалася. Тональність краще взяти більш світлу, так як яскраві кольори швидко стомлюють.

Часто в спальні роблять декоративні панно над узголів'ям або на вільній стіні у вигляді геометричних фігур, кольорів або декоративних квітучих дерев або гілок. Такі малюнки наносять на вже пофарбовані стіни за допомогою трафаретів, або ж малюють безпосередньо на стіні пензликом.

Як пофарбувати стіни в спальній кімнаті
Як пофарбувати стіни в спальній кімнаті

Вибір кольору фарби, залежить і від розташування кімнати. На північній стороні, в кімнату промені сонця практично не потрапляють, тому потрібно фарбувати стіни в теплі відтінки, такі як жовтий, персиковий, кава з молоком.

Південне розташування спальні дозволяє використовувати холодні кольори, такі як: всі відтінки зеленого, синього, фіолетового, бордового.

Послідовність фарбування

Фарбу потрібно наносити на вже підготовлені стіни. Підготовчий етап включає в себе штукатурку, шпаклівку, грунтовку поверхні стін. Шліфувати стіни необхідно так, щоб не було ніяких рисок, западин і опуклостей, інакше всі ці дефекти виявляться після фарбування.

Фарбу наносять на стіну в два шари валиком, при цьому її ретельно розтирають, щоб не було видно сполучних стиків, а була суцільна фарбування. Одну стіну треба фарбувати за один прийом, щоб фарба рівномірно лягла на поверхню.