Який розчин для штукатурки краще Штукатурка є найпопулярнішим способів вирівнювання поверхні стін, підготовки їх до фінішного декорування. На відміну від застосування листових металів, цей тип обробки може бути реалізований самостійно: основним інструментом у даному випадку виступає правило або широкий шпатель.

Існує кілька типів розчинів для штукатурки, відрізняються своїми експлуатаційними властивостями:

1. Цементно-піщаний. Класичний тип розчину, що включає в себе цемент, фракційний пісок і спеціальних добавок, які збільшують ступінь зчеплення суміші з основою. Цементно-піщана штукатурка є універсальною обробкою, використовуючись як усередині приміщень, так і в умовах вулиці: її сильними сторонами є міцність одержуваної поверхні і стійкість до атмосферних коливань. Однак з-за слабкого вбирания вологи, на поверхні відбувається конденсація вологи, що призводить до отсырению і появи грибка. Щоб уникнути подібних явища застосовується наступна обробка стіни захисними розчинами.

2. Вапняно-піщаний. Відрізняється значною простотою при нанесенні, маючи хорошу надійність і невибагливість до матеріалу основи. Застосовують таку штукатурку в основному для обробки приміщень, так як вона досить погано переносить вплив вологи. З цієї ж причини рекомендується утримуватися від використання вапняно-цементного розчину у ванних і кухнях.

3. Складний. Являє собою комбінацію двох попередніх розчинів, що дозволяє при внутрішньому нанесенні не обмежуватися тільки сухими кімнатами, особливо добре лягаючи на цеглу, бетон і блоки. З причини наявності цементу вартість його трохи вище, ніж простого вапняного розчину.

4. Глиняні. В'язкою речовиною в даному випадку виступає глина, що зумовлює відмінні теплоізоляційні властивості такої штукатурки. Ще одна незаперечна перевага глиняних розчинів – регулювання вологості в приміщенні, очищення повітря, консервування деревини. Завдяки відмінній жароміцності дуже часто застосовується для штукатурки печей в будинках і лазнях.

Який розчин для штукатурки краще

5. Гіпсовий. Ця суха порошкоподібна суміш призначена виключно для внутрішнього використання, унаслідок слабкої стійкості до впливу вологи. Однак, маючи відмінну пластичність і дрібну зернистість, є найбільш зручним у роботі розчином з усіх перерахованих вище. При цьому висихання оштукатуреній основи відбувається в кілька разів швидше, ніж у випадку застосування цементних розчинів.

Що стосується розчинів декоративної штукатурки, то їх можна розглядати швидше як декоративну обробку, ніж суміш для вирівнювання стін.