Самостійне оштукатурювання печей Пічку в стародавні часи громадяни застосовували виключно для готування їжі та для обігріву свого житла. На запоні російської печі грали малюки, і грілися люди похилого віку.

Для того, щоб топити власну піч, потрібно було постійно і вчасно запасатися дровами. Трохи пізніше на світ з'явилися інші типи печей, які топилися з допомогою вугілля, але в таких конструкціях не пекли хлібобулочні вироби.

Догляд за грубкою

В даний час переважна частина печей в якості палива використовують електричну енергію та газ. Якщо пеку викладається грамотним фахівцем, то вона буде вірою і правдою служити своїм власникам кілька поколінь. Незначний догляд за піччю суттєво подовжує період її експлуатації. Піч необхідно час від часу протоплювати, білити й очищати.

Самостійне оштукатурювання печей
Самостійне оштукатурювання печей

Раніше в будинках багатіїв печі оздоблювалися різноманітними декоративними елементами з кераміки в ході створення самої конструкції. В будинках більш бідних громадян печі просто разукрашивались і мазалися глиною. У процесі укладання можна обробити поверхню конструкції спеціальної вогнетривкою керамікою.

Набагато дешевше і легше просто оштукатурити грубку і нанести на неї якусь привабливу розпис.

Як готувати піч до оштукатурювання?

З печі спочатку потрібно усунути всю глину і розчистити шви кладки. Після цього конструкцію потрібно обкласти сіткою з металу, а потім закріпити її великими цвяхами (приблизно 10 см). Осередок металевої сітки повинна бути не більше 20 мм і не менше 5 міліметрів.

Розчин готуємо

Пісок і глину необхідно ретельно просіяти. В ємність слід покласти 2/3 піску і 1/3 глини. В отриману суміш потрібно додати 0,1 частини азбесту №1» і все гарненько перемішати. Після цього знадобиться одна частина цементу.

До процесу оштукатурювання потрібно починати практично відразу, щоб покриття було максимально якісним і надійним.

Роботи, що стосуються оштукатурювання печі

Самостійне оштукатурювання печей
Вичищену пічку рекомендується добре протопити. Це потрібно для того, щоб конструкція як слід просохла. Приступаючи до заходів по обштукатурюванню, спочатку піч потрібно змочити водою і нанести кілька шарів штукатурний розчин на поверхню теплою стінки. Перший шар обов'язково повинен мати більш рідку консистенцію, а другий шар, як правило, всі затирає і вирівнює. Після проведеної роботи потрібно почекати повного висихання печі.

З'явилися тріщини й інші дефекти потрібно знову і знову затирати до тієї пори, поки їх не буде видно. Потім залишається лише пофарбувати готову конструкцію і насолоджуватися результатами виконаної роботи. Якщо у вас немає ніякої можливості виконати роботу самостійно, то в будь-який час можна скористатися послугами досвідчених професіоналів.

Полиці для сушіння посуду ви можете замовити тут poluszp.com. Ціни тут найнижчі!