Будуємо лазню своїми руками Бажання мати власну лазню цілком зрозуміло. Проте якщо людина налаштована рішуче, то потрібно бути готовим до труднощів. Таке будівництво цілком можна здійснити і самостійно, тільки при цьому своє значення мають нюанси.

Які саме?

В першу чергу потрібно створити проект передбачуваного будови. Це дозволить уникнути багатьох помилок, врахувати момент, пов'язаний з усіма комунікаціями, а також стане своєрідною кошторисом витрат. Так, шанс зробити щось не те, і витратити більше коштів, ніж планувалося зводитися до нуля.

Коли проект готовий, можна приступати безпосередньо до будівництва. Починається воно з підготовки місцевостей, і створення котловану, з якого потрібно видалити всю дощову воду. Крім цього, потрібно подумати і про траншеях, обладнання для комунікації. При цьому верхній родючий шар грунту необхідно зняти, а по закінченні робіт повернути його на місце.

Визначившись з фундаментом і, закінчивши роботу над ним, можна перейти до стін. Тут важливо відразу визначити матеріал, як правило, це цегла або дерево. А іноді лазня лише зовні оформляється під дерева, всередині ж являє собою каркасно-щитову конструкцію, це набагато дешевше. Однак, куди корисніше все ж натуральні матеріали.

Будуємо лазню своїми руками
Будуємо лазню своїми руками

Іншим ключовим моментом крім стін та фундаменту лазні є піч. Зазвичай це цегляна кам'янка, яка топиться дровами або вугіллям. Така піч опалює не тільки парну, але і мийне відділення з кімнатою відпочинку. Можна також використовувати й електронну кам'янку. Її явну перевагу в тому, що вона набагато простіше в експлуатації. Та й приміщення вона прогріває швидше. З недоліків можна відзначити те, що вона істотно збільшує споживання енергії.

Ну, і яка лазня може бути без комунікацій? Провести водопровід не складе праці: для цих цілей цілком підійде звичайна металева або пластикова трубка, укладена під землю особливим чином. У ролі каналізації також може виступати окрема труба. Електрику можна провести як під землею, так і по повітрю, особливої різниці немає.

Загалом-то, на цьому роботи по будівництву лазні закінчуються. Наступний етап – оздоблення, але тут і так все зрозуміло. Так що можна з упевненістю сказати, що будівництво лазні доступно кожному, потрібно лише підійти до питання з розумом.