Як знизити рівень грунтових вод Наявність високого рівня грунтових вод на присадибній ділянці – це скоріше мінус, ніж плюс. Дійсно, при викопування колодязя сили явно будуть заощаджуватися, але, з іншого боку, будь сильний дощ або весняний паводок може обернутися підтопленням підвалів, погребів та інших будівельних елементів, що знаходяться нижче рівня грунту.

Для того, щоб знизити рівень грунтових вод на ділянці, існує два основних способи:

1. Дренажний відвід. Високі грунтові води можуть бути опущені за допомогою дренажу, який представляє собою досить глибокий горизонтальний колектор, що включає в себе перфоровані труби. В результаті буде відбуватися втягування води всередину колектора, і осушення сусідніх пластів грунту. Найчастіше для цього застосовують дірчасті гончарні труби. Також цілком зійдуть вироби з азбестоцементу, в яких потрібно буде пропиляти міліметрові отвори довжиною 3-5 сантиметрів, з відстані 15 сантиметрів між собою. Ще один варіант дренажу зводиться до викопування траншеї по периметру будівлі, оформивши в ній ухил у бік водоскиду: в неї здійснюється закладка в'язок хмизу з попередніми обмазыванием їх глиною. Зверху траншею засипають землею.

2. Спорудження водойми. Ще один спосіб відведення високої води з ділянки зводиться до спорудження серії ставків в центрі і по периметру присадибної території. Щоб така система була ефективною, поруч з ділянкою повинен знаходиться якийсь яр чи канава, куди можна було б постійно відводити накопичується воду. Або ж потрібно облаштовувати водойма так, щоб його рівень був нижче рівня ділянки. Ідеальним місцем спорудження такого ставка є палісадник подалі від підвалів, погребів і городів.

Як знизити рівень грунтових вод
Згодом з такого водойми можна зробити цілком пристойне місце для відпочинку, здатного збагатити весь ландшафтний дизайн двору. З дна або стіни такого ставка повинна виходити відвідна труба у водойму з більш низьким рівнем води, або кудись в низину. При будівництві такого ставка краще всього на дно покласти шар розім'ятої глини в 15 див. Таких шарів потрібно укласти два або три, домігшись загальної глибини закладання в 40 див. Таким же чином оформляється і кожна з стінок, при чому висота укладання глини повинна перевищувати майбутню висоту води на 10-15 см. Для прикраси можна застосовувати посипання з дрібних каменів або щебеню: також дуже добре виглядає зернистий кварцовий пісок в мішках.

Приступаючи до заходів з осушення грунту на своїй ділянці, дуже важливо все добре прорахувати, щоб уникнути неприємних наслідків.