Особливості будівництва собачого вольєра Будь-яка людина хоч раз замовляв ozar.ua, планує завести у себе великого пса, повинен обов'язково подумати про облаштування зручного вольєра. Це просте споруда завжди буде служити захистом при негоді, що дозволить уникнути всіх можливих неприємностей під час візитів друзів і знайомих.

Важливі моменти

Ланцюгове утримання собак великих порід є неприпустимим, обов'язково необхідно побудувати зручний вольєр. Будь-яка собака, що знаходиться на ланцюгу, стає надто злобну і дуже швидко втрачає свою фізичну форму.

Як правило, розрізняють три основні різновиди собачих вольєрів:

1. Відкритий тип вольєрів.
2. Вольєр, має гратчасту фасадну стінку і частково утеплений.
3. Вольєр з повністю утепленим блоком.

Перші обидва види собачого вольєра завжди оснащені стоїть окремо будкою, а третій зазвичай використовує для утримання гладко - і короткошерстих собак. Більшість вольєрів будується за каркасного типу, в основному, з металу і деревини. Дерев'яною, як правило, буває обшивка вольєрів. Пластик використовувати не рекомендовано, але можна, виключно для дахового перекриття.

Особливості будівництва собачого вольєра
Особливості будівництва собачого вольєра

Що необхідно врахувати перед початком будівництва

Перед початком будівництва практично будь-якого вольєра, необхідно максимально грамотно вибрати найбільш підходяще місце. Кращим вважається кут двору, де практично повністю виключені всі зовнішні подразники (сторонні шуми і видимі перехожі). Житло для собак можна облаштовувати поруч з господарськими будівлями, курятниками, туалетами, септиками і компостными ямами.

Особливості будівництва собачого вольєра
Не варто забувати, що у собак сильно розвинений нюх, у багато разів тонше людського нюху, з цієї причини дуже різкі запахи будуть постійно сильно дратувати і турбувати тварину. Якщо висота огорожі дозволяє переглядати частину вулиці, то вольєр обладнати біля нього не варто. Або між вольєрами і парканом встановити додаткове огородження, що закриває небажані отвори.

Не можна встановлювати вольєр в місці, де немає тіні і на повністю відкритих сонцю територіях. Необхідно підшукати найбільш підходяще місце, мінімально освітлюване сонцем не більш ніж 3-4 години в добу. Не ставте подібну конструкцію там, де недостатньо тіні. Знайдіть на своїй ділянці місце, мінімально освітлюване сонцем, не більше 2-3 годин на добу. Наявність вогкості, на місці будівництва вольєра також неприпустимо. Також не варто встановлювати вольєр впритул до житлового будівництва, неприпустимо, якщо дощова вода стікає зверху на вольєр.