Поради з утеплення фундаменту зовні житла Теплоізоляція приміщень за допомогою сучасних технологій є візитною карткою сьогоднішнього часу. Не винятком є і теплоізоляція фундаменту, при чому воно може здійснюватися як у процесі зведення будинку, так і в процесі реставрації.

Це дає можливість економити на опалювальних витратах, а також домогтися комфортного мікроклімату не тільки в підвальних приміщеннях, але і у всій будові в цілому. Слідуючи сучасним технологіям, утеплюючий матеріал може кріпитися на внутрішній стіни фундаменту (з боку підвалу), на фасад, а також може закладатися всередину фундаменту під час його закладки(метод сендвіча). Найбільш універсальним способів утеплення фундаменту є нанесення теплоізоляції зовні, адже це дає можливість обробити вже побудовані будинки, без всякої втрати простору підвальних приміщень.

Для теплоізоляції фундаменту зовні найбільш часто використовують наступні види матеріалів:

• Пінополіуретан. Даний матеріал має вспененную структуру з наявністю великої кількості часу. На отделываемые підстави наноситься шляхом напилення за допомогою спеціального агрегату. Речовина досить дорога, ні і ефективне – захисна «шуба» пінополіуретану товщиною 5 см замінює набагато більш товсті теплоізолятори. Завдяки методу напилення новоутворена поверхня не містить шви або переходи, і здатна прослужити кілька десятків років, не руйнуючись під впливом вологи і сильних морозів. Поверх утеплювача можна укладати різну облицювання: він відмінно переносить її тиск.

Поради з утеплення фундаменту зовні житла

• Пінополістирол. Дуже популярний матеріал для утеплення фасадів, у тому числі фундаментів. Легкий вага, невелика вартість, хороші показники теплоізоляції і вологостійкості – все це в комплексі дозволяє пінопласту відмінно виконувати свої функції. Для того, щоб облаштувати з нього надійний захист для фундаменту, доведеться витратити більше часу, ніж у випадку з пінополіуретаном. Для цього знадобиться ретельна підготовка підстави і велика увага до закладення швів, адже пінопласт реалізується в плитах різних розмірів. Для досягнення хорошого результату з термоізоляції фундаменту найбільш оптимальною товщиною для пінополістиролу вважається 12 див. Як правило, фіксація утеплювача до стін фундаменту здійснюється приклеюванням з допомогою спеціальних клейових розчинів. На відміну від стін, на фундаменті метод механічної фіксації утеплювача не використовується: це може призвести до порушення його монолітності. Для закладення швів може використовуватися як монтажна піна, так і приклеювання спеціальної стрічки.

При термоізоляції фундаменту часто відбувається площа навколо будинку, що збільшується ефективність його теплоізоляції.