Поради з фарбування металевої труби Як відомо, корозія є найголовнішим ворогом будь-якого металевого виробу. Металевий трубопровід потребує антикорозійних заходах, і особливо це стосується труб для подачі холодної води, з причини постійного утворення конденсату на їх поверхні.

Найпоширеніший вид такого захисту – це фарбування, що дозволяє також провести необхідне декорування зовнішнього вигляду.

Готуючись до процесу фарбування металевої труби, важливо завжди пам'ятати один момент: вирішальне значення мають не технічні показники застосовуваного фарбувального матеріалу, а якість його адгезії з підставою труби. Не допускається ніяка нерівномірність нанесення, виникнення пухирів, наявність залишків іржі на металі. Це може призвести до швидкого відшарування накладеної фарби, і поширення процесу корозії на інші ділянки.

Для того, щоб якісно пофарбувати металеву трубу, важливо дотримуватися таку послідовність роботи:

1. Почистити поверхню. У цей процес входить видалення механічним шляхом старого фарбувального матеріалу і корозії. Операцію можна проводити як ручним, так і механічним способом, в залежності від її обсягу та складності. Для цього зазвичай застосовують наждачку, металеву щітку, шліфмашинку або спеціальну насадку на дриль і болгарку. Залишки іржі найзручніше видаляти, застосовуючи ортофосфорну кислоту, або спеціальні рідини, що її містять. Це дає можливість не тільки очистити поверхню, але і отримати міцну плівку в місцях обробки.

2. Грунтовка. Наступним етапом є ґрунтування металевого виробу, із застосуванням спеціальних рідин по металу. Найпростішим варіантом є ГФ-021.

Поради з фарбування металевої труби

3. Фарбування. Для цього важливо вибрати матеріал, сумісний з застосованої грунтовкою. Дуже товстий шар накладати не обов'язково, так як він більш схильний до руйнування. Самим простим варіантом фарбувального матеріалу є фарби ПФ, однак цілком підійдуть і більш дорогі варіанти поліуретанового, алкидного або епоксидного матеріалу, відрізняється більшою міцністю.

Існує також спеціальна фарба по іржі, відрізняється досить високою собівартістю: зазвичай ті застосовують в окремих складних ситуаціях. Однак, у звичайних випадках краще вдатися до класичної процедури підготовки.