Як знайти місце під колодязь на дачі Наявність автономного джерела водопостачання на заміській ділянці дозволяє мати повну незалежність від центральної водоподачі, використовуючи будь-яку кількість води безкоштовно.

Обладнуючи колодязь у себе на дачі, головною задачею ставати вибір оптимального місця для шахти, щоб отримати ресурс в необхідних обсягах.

Є кілька методів виявлення найбільш оптимального місця під копку колодязя:

1. Науковий. Здійснюється професійними гидрогеологами, провідними разведоточные буріння та аналіз цілого комплексу факторів. При цьому отримана таким чином інформація буде включати в себе не тільки вказівка оптимальних для обладнання колодязя ділянок, але і рекомендації щодо типу споруди, її будівництву і зміцненню. При цьому на руки власника ділянки потрапляє докладний аналіз грунтових вод, із зазначенням впливають на них факторів, а також рекомендації щодо найбільш оптимального розміщення колодязя, з точки зору ландшафтного дизайну. Дуже важливо, щоб поблизу від колодязної шахти не перебували сміттєві звалища, лазні, басейни, зливні ями. Найчастіше для проведення подібних розвідувальних робіт вибирається суха погода.

2. Лозоходство. Перевірений народний метод, в процесі якого використовуються гілочки дерева: найчастіше це калина, ліщина або верба. Зігнувши гілки V-образно, їх беруть у руки, здійснюючи обхід всієї ділянки. Найбільш близьке розташування води до поверхні гілочки вкажуть нагибанием кінців. Більш зручно використовувати замість вето рамки з алюмінієвого дроту, зігнуті під прямим кутом, де в якості рухомої рукояті виступає трубка з бузини. Тримати кінці довжиною 10-15 см слід під кутом 180 градусів один до одного: вказівкою на воду буде розгортання дроту один до одного. Якщо ж кінці одночасно повернутися

Як знайти місце під колодязь на дачі
одну з сторін, значить, там протікають підземні води.

3. Біоіндикація. Цей метод включає в себе уважне вивчення деяких наземних ознак на ділянці, в основному це – рослинний і тваринний світ. Окремі рослини виростають виключно в місцях близького знаходження підземної води. З найбільш поширених можна виділити вербу, осоку, очерет, кропиву, кінський щавель. Ще однією ознакою близькості води є літаюча стовпом мошка і скупчення комарів: а от наявність великих мурашників навпаки вкажуть на повну відсутність води поблизу від них. Ну дуже любить надмірно вологий грунт яблуня, вишня і слива: при частій хвороби і всиханні цих дерев можливою причиною є наявність під ними грунтової води.