Для чого служить стусло В арсеналі хорошого будівельника присутня значна кількість всіляких пристосувань, сприяють більш швидкому і якісному виконанню роботи. Одним з таких пристроїв є стусло, особливо незамінний при здійсненні столярних операцій.

З його допомогою можна здійснити зріз матеріалу під необхідним кутом, з великою точністю. Особливо такі операції актуальні при оформленні різних кутів, і як важливо, щоб окремі фрагменти оздоблювального матеріалу відмінно збігалися, без утворення щілин і зазорів. Найчастіше з допомогою стусло здійснюється підрізування плінтусів, багет, рейок, карнизів, наличників і т. п.

У будівельних магазинах представлені, як правило, наступні види стусло:

1. Просте. Найпростіший і найпоширеніший варіант. Являє собою форму, найчастіше пластикову, з виконаними з боків щілинами, які виконують роль напрямних для різальних інструментів. Варіанти кутів підібрані найпоширеніші – це 45 і 90 градусів.

2. Поворотне. Складається з ножівки 290-600 мм, і металевого або пластмасового підстави. Ножівка кріпитися на підставі в рухомому стані, маючи можливість змінювати кути від 15 до 135 градусів.

3. Електричне. Електропила встановлюється на поворотний підставу, що дає можливість здійснювати порізи під необхідними кутами.

Два останніх види стусла відносяться до професійних інструментів. З їх допомогою можна проводити розпилювання на дві площини. Найбільш надійним матеріалом для заснування є тверда деревина або метал, найчастіше, алюмінієві сплави. Стусла з металу спеціалізуються на порізці погонажних виробів з невеликою товщиною.

Щоб розпиляти рейковий матеріал, як найбільш часто зустрічається у такого роду операціях, найчастіше використовують просте стусло. Рейка просто вкладається в стусло, роблячи упор в торець пристрою, після чого розпилюють під потрібним кутом за допомогою ножівки. Після це місце зрізу акуратно шліфують дрібним наждачним папером, прибираючи задирки і шорсткість. Це дає

Для чого служить стусло
можливість домогтися якісної, без щілин, стикування.

Стусло також застосовують для того, щоб максимально точно підігнати матеріал один до одного. Завдяки його здатності надійно фіксувати виріб і давати точний кут порізу, можна з легкістю прибирати з торців виробів зайві міліметри.