Як залучити в сад корисну живність При облаштуванні дачного ділянки дуже важливо пам'ятати не тільки про декорирующем ефект застосовуваних зусиль, адже сад являє собою живу екосистему: наявність гармонії необхідно і візуальне, і біологічне.

Якщо домогтися заселення ділянки корисними комахами, птахами і тваринами, то потреба в штучних методи боротьби з шкідниками істотно знизиться. Це призведе до суттєвої економії фінансових ресурсів і дозволить зберегти свою ділянку від токсичних забруднень.

Далі перерахуємо найбільш корисну живність і способи її залучення на свою ділянку:

1. Бджоли. Особливо корисними для саду є осмії, опыляющие рослини навіть при відносному холоді. Щоб залучити їх на свою ділянку, слід оформити для них місця проживання. Для цього підійдуть грудки очерету, повішені під скати дахів: етап різновид бджіл рано чи пізно оселиться в кожному такому будиночку. Дуже хорошим варіантом є також стебла бузини з віддаленої серцевиною. Ще один простий спосіб – виконати серію отворів в дерев'яних обрізках, або зробити трубочки з картону, з одним глухим кінцем.

2. Сонечка. Немає кращого винищувача попелиці, крім божої корівки. Для залучення цього корисного хижака, слід розпилити в саду солодкий сироп, приготовлений у співвідношенні 140 г цукру на 1 літр води. Ще одним корисним комахам в цьому відношенні є муха-журчалка і її личинки. Для їх залучення рекомендується розставити в саду кілька годівниць, наповнених солодким сиропом. Не завадить також спорудження будиночків для комах, застосовуючи для цього підручні матеріали. По виду це – звичайні шпаківні з великим числом просвердлених отворів. Всередину такого будиночка потрібно натолкать кори, соломи і гілок, головне при цьому, залишити достатньо пустот для корисних комах.

Як залучити в сад корисну живність

3. Птахи. Але головний шкоди комах-шкідників наносяться птахами: для залучення їх потрібно подбати про зручність для їх гніздування, їжі та воді в несприятливі періоди. Добре допомагає в цьому відношенні висадка в саду рослин, які дають їстівні для птахів плоди: бузини, смородини, шипшини, калини, жимолості і т. п. Для витья гнізд птахи зазвичай вибирають насадження з великим числом ярусів, підліски і густу траву: такі місця рясніють укриттями і корисними для харчування комахами. Для залучення птахів дуже допомагають виготовлені і розвішані в саду годівниці з їжею для пернатих захисників.