Будівельний пиломатеріал Пиломатеріали використовуються в різних будівельних сферах. Це не дивно, адже деревина не тільки доступний матеріал, але і екологічно чистий. Що робить його таким популярним серед безлічі інших будівельних матеріалів.

В залежності від характеристик деревини її використовують в тих чи інших будівельних сферах. У хід йде буквально вся деревина.

Природно, що будівельний пиломатеріал необхідно застосовувати залежно від його механічних, естетичних і фізичних якостей. Наприклад, не можна застосовувати не оброблену деревину на зовнішній обробці, інакше вона не прослужить досить довго і буде мати естетичний вигляд. У більшості випадку все залежить від породи дерева.

На сучасному будівельному ринку представлена велика кількість матеріалів з деревини.

Розділити пиломатеріали можна за такими ознаками:

1. за способом обробки деревини;
2. залежно від породи дерева;
3. за формою і розміром.

Як вже було сказано, пиломатеріали виготовляються з різних порід деревини, це може бути ясен, дуб, клен і т. п. Однак найчастіше використовують хвойні породи дерев (сосна, ялина, піхта тощо), так як вона добре протистоїть волозі, за рахунок високого вмісту смоли. Проте все із-за тієї ж смоли, термін експлуатації помітно знижується.

Крім цього будівельні пиломатеріали можуть бути обрізними і необрізами. У обрізного типу є струганная поверхню і рівні кромки. У необрізний деревині кромка частково оброблена або необроблена зовсім. Необрізну деревину зазвичай використовують не часто, в основному для настилів або обшивки.

Не варто забувати про те, що при виборі пиломатеріалів, необхідно звертати увагу на характеристики деревини. Рівень вологості повинен бути 10-15%, в іншому випадку матеріал не прослужить довго. Природно, що такий матеріал не варто купувати.