Для чого потрібен аератор і як його вибрати На даний момент збільшується кількість зацікавлених власників заміських будинків, які облаштовують у себе на ділянці водойми, необхідні постійної очищення.

Дані технології цікаві не тільки тим, хто зробив штучне водоймище, а й тим особам, які орендують водний простір, де розводять рибу або організовують відпочинок з риболовлею. Звичайно, всіма організаційними питаннями можуть займатися професіонали своєї справи, однак, щоб зрозуміти, про що розмовляють люди, яким ви платите, варто самому хоча б розібратися в основних питаннях.

Для чого потрібен аератор і як його вибрати

На даний момент доступні різні препарати хімічного зразка, з допомогою яких склад води наближається до природного, при цьому в їх змісті не буде шкідливих паличок, штамів і інших речовин. Однак, багато хто чомусь не звертають увагу на те, що організми, які мешкають у таких ставках, повинні харчуватися якісним і свіжим киснем.

Фотосинтез, як процес, доступний лише вдень, а в темний час дня все діє навпаки – кисень поглинається. Кожен власник повинен забезпечити свій водойма максимально сприятливими умовами, які необхідні для життя підводних мешканців.

Один з таких приладів, який вирішує дану задачу – спеціальний аератор. Він служить для того, щоб додатково насичувати водойму киснем.

Для підтримки кришталевої чистоти водойми і забезпечення нормальної життєдіяльності його мешканців потрібна чимала кількість кисню. Найчастіше, ставок, створений штучним чином, від нестачі повітря «задихнеться». Виправляє подібне положення речей аератор. З його допомогою водойма не тільки насититися тим кількістю кисню, яка необхідна йому, але і на дні ставка не будуть утворюватися різні відкладення. До того ж, за допомогою подібного устаткування скорочується швидкість, з якої розвиваються водорості.

Яких видів бувають аератори для водойми:

• поверхневі – принцип його дії такий: він качає воду з самого водоймища і розбризкує її над ним. Коли струмінь падає, вона насичується киснем, який згодом передається ставку. Перевага таких моделей у тому, що вони споживають малу кількість електричної енергії. З недоліків варто виділити лише шум в процесі експлуатації;

• інжекторні – здатні втягувати повітря і змішувати його з водою. Дані моделі дещо поступаються в ефективності поверхневим аэраторам, але при цьому видають менший шум;

• донні – здатні активно перемішувати кисень і воду перебуваючи на дні водойми. Найчастіше подібні пристрої застосовуються для очищення декоративних водойм від застійних явищ, до того ж, вони здатні вирівняти температуру і запобігти процес обмерзання в зимовий час року. Основною перевагою є робота при мінімальному споживанні електроенергії.

Робочий процес поверхневих моделей схожий з роботою фонтану, який відрізняється розпорошеною або компактним струменем. За допомогою такого обладнання штучна водойма може бути додатково прикрашений, так як зі сторони процедура виглядає особливо. Проте, рибалки не дуже оцінюють такі установки, так як вони просто відлякують всю рибу. Прекрасною альтернативою в такій ситуації стане донний аэротор.