Ознаки мінерального голодування садових рослин Газонні і садові рослини потребують постійного підживлення: саме це стає запорукою їх повноцінного росту і розвитку. Внесення корисних добрив в основному має системний підхід, однак, якщо рослини потребують додаткової порції, то графік харчування потрібно переглянути.Щоб точно визначити, що рослини голодують, слід мати уявлення про ознаки нестачі тих чи інших речовин:

1. Азот. Якщо рослинам не вистачає нітрогену, вони починають бліднути, стаючи тьмяно-зеленими: якщо вчасно не відреагувати, може наступити передчасне пожовтіння. При цьому спостерігається уповільнення росту, стебла стають тонкими і погано ростуть, утворення нових листків і квіток призупиняється. Дуже часто спостерігається опадання нерозкритих квіток, що супроводжується попередніми всиханням.

2. Фосфор. Про фосфорному голодуванні вірніше всього свідчить накопичення у рослинах антоцина, червоно-бузкового пігменту. У підсумку це призводить до змішування його з зеленим хлорофілом, що веде до утворення у листя блакитного відтінку. При занадто великій концентрації антоцина, листя стають повністю ліловими. Надалі ця тенденція поширюється на стебла і черешки.

3. Калій. Ознакою нестачі калію є занадто швидке пожовтіння старих листя рослин. Початок такого процесу знаходиться у верхній частині листочка, з подальшим поширенням в нижні частини – особливо це помітно на краях. В останню чергу жовтіють прожилки. Якщо вчасно не зреагувати, пожовклі місця стають бурими і відмирають.

4. Магній. Якщо рослині не вистачає магнію, на нижніх листках починають бліднути проміжки між жилками: при цьому ці ділянки в наслідку можуть ставати червоного, жовтого, оранжевого або фіолетового кольору. При цьому інша частина аркуша залишається зеленою. Таке явище ще називають «мармурової хворобою», і якщо не вжити заходів, почнеться скручування і відмирання листя.

5. Бор. Недолік бору проявляється в хвороби і відмирання точок росту. Вгорі листя набувають темно-зелене забарвлення, із загинанням країв. При цьому спостерігається інтенсивне утворення бічних пагонів, що відрізняються повішеною ламкістю.

Ознаки мінерального голодування садових рослин

6. Кальцій. При кальцієво нестачі спостерігається біління верхівки рослини і його молодого листя. Нові листочки зазвичай дуже дрібні, мають викривлену і неправильну форму. Дорослі листя починають покриватися світло-жовтими плямами, із загинанням країв. Значний недолік кальцію веде до відмирання верхівки.

Ці ознаки служать тим тривожним сигналом, що вказує на необхідність внесення мінерального живлення. Визначивши точно діагноз, можна безпомилково вибрати бракуючий компонент.