Яку рибу запустити у садовий ставок Для того, щоб штучна водойма в ставку був максимально схожий на натуральний, застосовуються різні способи його оформлення: останнім акордом у подібних заходах є заселення риби.

При цьому важливо врахувати, що зміст її – заняття досить клопітка, що включає в себе постійне спостереження за якістю води, мікрофлори, годування, різні сезонні заходи.

При виборі риби для заселення в декоративна водойма рекомендується звернути увагу на наступні види:

1. Золоті рибки. Відрізняються численністю різновидів, які можуть міститися не лише в акваріумі, але також в штучному водоймищі. При цьому важливо враховувати, що ці істоти досить теплолюбні, тому для вуличного розведення підійдуть місцевості з помірним кліматом: на зиму цю рибу зазвичай переселяють в домашні басейни. Також слід зазначити, що під час випускання подібної риби з акваріумів у відкриті водойми завжди є ризик того, що вона отримає пошкодження, причиною чого можуть бути жорсткі водні рослини, різкі перепади температури і агресивність природних мешканців – п'явок, плавунців або риби інших порід. Також золота рибка славитися своєю ненажерливістю, тому крім природного прикраси, вона принесе з собою збовтування води і наявність помітного числа відходів життєдіяльності.

2. Карась. Самий стабільний і невибагливий мешканець садових водойм. В природних умовах зустрічаються золотий і срібний карась, розміри яких безпосередньо залежать від особливостей існування. Карасі люблять копатися в мулі, вишукуючи собі корм. Там же вони ховаються в зимовий період, тому відселяти їх на зиму непотрібно: ця риба дуже живуча, і здатна пережити повне промерзання водойми.

3. Карпи. Особливою декоративністю відрізняється японська порода карпов – коі. Відрізняються яскравою плямистої забарвленням, хоча зустрічаються й одиничні особини. Вряди досить невибагливі до умов життя: головне, щоб глибина ставка була більше одного метра, і не промерзають взимку до дна.

4. Золота орфа. Відноситься до екзотичних риб, по суті будучи декоративною різновидом язя. На відміну від коропа і карася,

Яку рибу запустити у садовий ставок
орфа не копається в мулі: тому проблем з каламутною водою не буде. Однак ця риба відрізняється дуже великою активністю, постійно снуя по всьому об'єму водойми в пошуку рослинної їжі. Іноді навіть доводиться натягувати спеціальні загороджувальні сітки для пониження рівня води, так як орфа здатна в запалі своїх пустощів вистрибувати на сушу. Також важливо пам'ятати, що ця риба потребує постійного насичення води киснем.

Крім декоративних порід, ставок може бути заселяємо самою звичайною рибою, що живе у водоймах цієї місцевості: головне, щоб умови проживання були слушними.