Як вибрати паркан для дачі З початку свого існування людина завжди прагнув оточити свій ареал проживання перешкодами, які повинні були убезпечити житло і прилеглу територію від проникнення хижаків і не прошені гостей.

Так і з'явився паркан, який еволюціонував разом з людиною. Сьогодні не потрібно валити ліс і огороджувати територію частоколом, достатньо всього лише замовити паркан на нову дачу у професіоналів.

Вибір будівельних матеріалів для забору зараз дуже різноманітний. Тому, для початку необхідно визначитися, з якою метою встановлюється паркан. Якщо потрібно тільки позначити межі ділянки, то можна задовольнятися парканом із сітки-рабиця, це самий простий і не дорогий варіант огорожі. Паркан з профільованого листа відмінно захистить власників, як від цікавих очей, так і від громадян, жадібних до чужого врожаю. До речі, даний вид забору вважається одним з найбільш довговічних. Оцинковані листи не піддаються корозії, а профільовані борозни є своєрідними ребрами жорсткості, що збільшує опірність паркану до механічних пошкоджень. Дерев'яний паркан, для прихильників класики. Це може бути традиційний штахетник або глухий дощатий паркан, варіантів може бути більш ніж достатньо. Хотілося б, так само розглянути варіанти сучасних парканів з полівінілхлориду. Дизайн такого огородження може бути найрізноманітніший, досить естетично виглядає імітація природного каменю та дерева. Важливо. Паркан з ПВХ абсолютно не вимагає догляду, хіба що помити зі шланга.

Замовляючи паркан, обов'язково слід подбати про хвіртки і, можливо, про воротах, якщо є така необхідність. Постачальники послуги, як правило, забезпечують стулки необхідною фурнітурою і замком. Укладаючи договір, краще обговорити всі нюанси заздалегідь і прописати в документі.