Рубанок ручний або електричний Зараз для виконання багатьох будівельних завдань застосовуються найрізноманітніші інструменти, одним з яких є електричний рубанок. Звичайно, його неправильно порівнювати з ручним інструментом, так як кожен з них відрізняється своїми особливостями і застосовується для виконання конкретної задачі.

Вибрати якісний, надійний та сучасний електрорубанок можна тут.

Рубанок ручний або електричний

Продуктивність

Механізований вид рубанка в цьому випадку буде більш продуктивним, так як за один робочий прохід здатний знімати шари в 2 – 3 мм. Варто зауважити, що наявність сучків у масиві для інструменту зовсім не проблема. Звичайно, якщо вам потрібно обробити довгі дошки або брус, а також виконувати аналогічні будівельні завдання, то краще всього для цього вибирати електричний рубанок.

Види рубанків

Сучасні інструменти бувають універсальними і спеціалізованими. Що стосується ручних рубанків, то вони, в основному, застосовуються вузькоспрямоване для виконання конкретної задачі. Наприклад, чорнове стругання виконується з використанням шерхебеля, поверхні вирівнюються полуфуганками і фуганками, торці стругають торцевими рубанками, а зачищають черветь і роблять вибірку зензубелем і фальцгебелем. Якщо розглядати електричні рубанки, то вони не відрізняються вузькою спеціалізацією. Виділяють лише электрофуганки, так як це потужні продуктивні машини, оснащені довгою і широкою підошвою.

Робочий принцип

Ручні рубанки відрізняються акуратністю виконання робіт. Електрорубанки здатні зняти з матеріалу певний шар, після чого на його поверхні залишаються неглибокі пази, що відрізняються краями. Сувора таким інструментом, не завжди можна добитися ідеальної поверхні, на якій не залишаться сліди обробки. Приміром, нерідко допускається шлюб (помітні ямки), проте, багато в чому це залежить від майстра, що виконує роботу, і від використовуваного інструменту. Якщо користуватися ручним рубанком, то йому під силу досить зрізати тонкий шар матеріалу, тобто робота виходить максимально акуратною, а це важлива гідність в столярній майстерності.

Розміри і вага

Електричний рубанок є досить вагомим інструментом, так як він оснащується потужним мотором і, в деяких випадках, масивним литим підставою. До того ж, немає можливості оглядати область стругання. У цьому сенсі більш зручно і точно працювати з використанням компактних і легких ручних рубанків. Якщо необхідно прямовисне стругання, то рука майстра стане менше піддаватися навантажень, а це дозволить виконувати роботу більш точно і якісно.

Що варто вибирати столярові

Якщо вам потрібно зняти фаску або округляти край, то дана задача оптимальна з використанням легкого інструменту, який дозволить зручно витримувати конкретний кут нахилу. Крім цього, працюючи з ручним рубанком можна якісно вирівнювати краю деталей під стик, підганяти розміри шипа, видаляти сліди від диска після розпилу, обстрагивать дрібні заготовки. Електричний ж рубанок не передбачає виконання таких тонких робіт.