Прокладка кабелю в траншеї Для того, щоб прокласти кабель в траншеї, необхідно, в першу чергу розуміти, що такі роботи є комплексними, де слід розробити проектну документацію електричного постачання, розмітити земельну ділянку під траншею, провести земельні роботи, монтувати труби і кабелі, встановити кабельні муфти, обпресувати кабельні наконечники, провести електровимірювання і підключити кабель до електроустаткування.

Про особливості таких робіт читайте нижче, а якщо вам потрібна більш детальна інформація про прокладання силового кабелю, про це написано на сайті «POFundamenty».

Прокладка кабелю в траншеї

Кабелі прокладаються для того, щоб споживач отримав електроенергію, яка доставляється до нього безпосередньо від джерела енергії. Наприклад, кабелі прокладають по траншеях від трансформаторних підстанцій до электропомещению, в якому розташовується ввідно-розподільний щит. В інших ситуаціях необхідно прокласти кабель від шафи управління освітленням до опори. Перш ніж виконувати роботи, пов'язані з прокладанням кабелів, слід мати на руках проект і важливо, щоб його розробкою займалася спеціалізована проектна організація, де всі зміни узгоджуються з енергонаглядом.

Наступний етап – готують трасу, уздовж якої і буде йти кабель. Такі роботи пов'язані з розміткою кордонів траншеї, вирубкою довколишніх дерев і чагарників та видаленням сміття. Як тільки ці роботи будуть закінчені, можна почати рити траншею. Для здійснення цих робота передбачається механічний спосіб, тобто використовуються екскаватори і самоскиди. В іншому випадку ця робота робиться вручну, з лопатами і ношами.

У випадку, коли у вас є проект електричного постачання, можна не турбуватися, так як будь-яке технічне рішення, що фіксується у ньому, повністю відповідає всім вимогам ПУЕ та ПТЕ. Якщо проекту немає, то вам можуть допомогти рекомендації, описані нижче.

Особливості прокладання кабелів у траншеях без проекту

У першу чергу необхідно розуміти, що ті кабелі, які слід укладати в траншею, повинні бути броньованими, тобто захищеними від можливих пошкоджень. У випадку, коли здійснюється прокладка небронированного кабелю, то його слід захистити за допомогою ПВХ або азбестоцементних труб.

Перш ніж приступати до виконання земельних робіт, слід розуміти, що в процесі риття траншеї можна наткнутися на інші інженерні мережі. Щоб уникнути непорозумінь, не зайвими будуть відомості стосовно геологічний досліджень на місцевості. Відштовхуючись від них і слід розробляти проект електропостачання. До риття траншеї слід приступати лише тоді, коли ви переконаєтеся, що на вашому шляху зустрінуться інші інженерні мережі. Якщо ж перетину все-одно мають місце бути, робити це потрібно відштовхуючись від вимог ПУЕ або ж зовсім копати траншею в іншому місці.

Що стосується глибини траншеї, то це нормована величина, і залежить від декількох факторів. Приміром, якщо прокладка кабелю передбачається під автомобільною дорогою, для його додаткового захисту слід застосовувати сталеві труби або робити укладку на глибині 1,25 м. У разі, якщо прокладається кабель в газоні, глибина може дорівнювати 0.9 метрів.