Алюміній лист Алюміній є дуже дешевим матеріалом, оскільки він найпоширеніший у природі. Ось в чому причина, що вироби з цього матеріалу дуже поширені: адже не кожному по кишені дорогі матеріали для монтажних робіт дверей і віконних блоків, фасадних і покрівельних покриттів.

Отримання алюмінієвого листа

Протягом продуктивного процесу алюміній лист проходить кілька стадій обробки. Перший етап – це гаряча деформація (прокат), другий - холодна деформація (волочіння). Цей метал дуже пластичний, тому добре піддається в тому числі і холодній обробці. Завдяки цьому можна отримати вироби різних розмірів і будь-якої форми.

Алюміній лист
Для отримання алюмінієвого листа, в якості основи беруть сплави, що не мають на поверхні видимих пошкоджень (міхурів, тріщин, глибоких подряпин або надривів, корозійних виразок і т. д.). На цьому матеріалі сліди перепалу не допустимі. Поверхня алюмінієвого листа буває або матового однотонного кольору, або ж глянсовою. Алюмінієві листи набагато дешевше, ніж його аналог-конкурент – сталевий лист. Пластичність, дешевизна, довговічність, а також інші параметри зробили цей металопрокат незамінним у багатьох галузях.

Основні види алюмінієвих листів

Найбільш популярними і поширеними видами алюмінієвих листів є перфоровані і рифлені листи. Харчової алюмінієвий лист (як і фольга) використовується для виробництва посуду. На сьогоднішній день з такого матеріалу виконують навіть зовнішні вивіски.

Слід зазначити, що раніше єдиним матеріалом, з яких виконувалися рекламні вивіски, були різні сплави із заліза. Безумовно, більш дорогі вивіски, дорожні знаки і покажчики служать людям і сьогодні, але саме лист алюмінієвий все більшу поширеність отримує в цих сферах. Вивіски з алюмінієвих листів відрізняються невеликою вагою. Цей матеріал не піддається корозії. Крім цього, лист з алюмінію міцний. Важливим є ще той факт, що на цьому матеріалі відмінно тримається фарба, а також самоклеюча плівка. Завдяки цьому, листи з алюмінію можна застосовувати при оздоблювальних і будівельних роботах, і навіть в зовнішній рекламі.