Квіти, як засіб боротьби з шкідниками Роль квітів у декоруванні ландшафтів важко переоцінити: при цьому використовується не тільки їх зовнішня краса і різноманітність, але і велика кількість різних ароматів.

Окремі види квітучих рослин здатні не тільки задовольняти естетичні потреби дачників, але і служити гарним захистом, відлякуючи від ділянки різних шкідників і хвороботворних мікроорганізмів.

В цьому плані особливо виділяються такі квіти:

1. Чорнобривці. Ця квітка відрізняється невибагливістю і тривалістю цвітіння, що пояснює його популярність при оформленні садових територій. Ще одне корисне якість чорнобривців полягає в здатності виділяти фітонциди, яких дуже бояться шкідливі дрібні черв'яки, пошкоджують картоплю і томати. Якщо обсадити чорнобривцями суничну грядку, на неї не буде нападати довгоносик, а цибуля та капуста отримають надійний захист від цибулевої мухи. Чорнобривці також наполягають для отримання засоби боротьби з попелиць: для цього подрібнені рослини заливаються теплою водою 1:1, а через дві доби додають рідке мило. По завершенню сезону дуже корисно не прибирати засохлі чорнобривці з грядок, а закопувати в грунт – це послужить хорошому оздоровленню грунту.

2. Пижмо. Для захисту застосовуються декоративні види цієї рослини, які також непогано прикрашають клумби. Справа в тому, що ця рослина багата на вміст камфори, туйона і алкоидов, токсичних для окремих шкідливих комах і бактерій. Дуже не любить, як пахне пижмо, колорадський жук, капустяна білянка, цибульна муха, довгоносики і кліщі. Порошком з сушеного пижма посипають агрус і смородину, а живі рослини відлякують мурах, а для захисту обсаджують цією рослиною пристовбурні круги.

Квіти, як засіб боротьби з шкідниками

3. Календула. Якщо садити її на картопляних грядках, колорадський жук буде не так активний. Капустяний і перцевые грядки таким же способом захищають від кліща, а насадження полуниці – від навали попелиці. Подібно бархаткам, календула погашає грибкові захворювання і оздоровлює землю, захищаючи як городи, так і клумби. Стебла рослини закопують в землю, компостні купи і теплий грядки.

4. Піретрум. Деякі різновиду ромашки є натуральними інсектицидами, паралізуючи шкідливих комах. Що дуже важливо, на людей і домашніх тварин це дія не поширюється. А ось мурахи, таргани, блохи, воші, попелиці, кліщі, комарі та інші подібні тварини гинуть під впливом кавказької ромашки. При цьому з неї можна також готувати суміш для обкурювання грядок. При цьому її бояться навіть дрібні гризуни, тому цю ромашку дуже часто висаджують в місцях їх проживання. Із сухих рослин можна готувати порошок, обсипаючи їм молоді саджанці, а в настої ромашки купають домашніх тварин, для боротьби з блохами.