Диски для циркулярної пили Для чого потрібні диски: розпилювання деревини, деревно-стружкових, цементно-стружкових і т.п. матеріалів, а також алюмінієвих панелей і сталевих профілів.

Які габарити: диски розрізняються насамперед по зовнішньому діаметру (від 125 до 250 мм) і посадкового отвору (від 12 до 30 мм). Слід мати на увазі, що циркулярні пили різних виробників розраховані на конкретний розмір диска. Часто перехідне кільце дозволяє встановити «чужий» диск, але це не завжди можливо.

Як підібрати диски: www.postroil.com - хороший інструмент не тільки для розпилювання деревини й деревостружкових, цементно-стружкових і подібних матеріалів. При правильному виборі диска можна з успіхом розпилювати алюмінієві панелі, а також сталеві профілі. Кількість зубів, їх геометрична форма, матеріал ріжучої кромки - ось основні параметри, що визначають придатність диска до того чи іншого виду робіт.

Чим твердіше оброблюваний матеріал, тим більше зубів повинно бути. Найменше їх у дисків для деревини, а найбільше - у призначених для роботи зі сталі. Однак тут варто обмовитися: для тонкого різання по м'якому дерева (хвойні породи) теж застосовуються зразки з великим числом зубців. Природно, вони мають відмінності - їх зуби без наплавлених пластин (цілісні), виготовлені з інструментальної сталі і зазвичай заточені і розведені. Для інших матеріалів призначені диски з напаяними твердосплавними пластинами, що випускаються в декількох варіантах:

- якщо плоскі зуби чергуються з трапецієподібними - то це універсальний варіант для різання таких матеріалів як ДСП, плексиглас, неметали, алюміній;
- для дерева та дерев'яних панелей з покриттям призначені зразки чергується з нахилом заточування зубів, як правило, таким же, як і в ручних ножівок: для поздовжнього розпилювання зуби повинні бути нахилені вперед (по-науковому - позитивний передній кут зубів), а для поперечного - взагалі не мати нахилу.

Диски для циркулярної пили
Глибокі западини, наступні за зубами, що дозволяють, по-перше, видаляти тирса і стружки в процесі роботи, а по-друге, заточувати зуби, коли це необхідно, не пошкоджуючи основний матеріал. Але якщо при розпилюванні вживаної дошки такий диск наткнеться на цвях, твердосплавна напайка відчує істотний удар.

Щоб це виключити, деякі фірми роблять зразки, у яких після твердосплавної напайки кромка тільки злегка знижується (приблизно на 1 мм) і переходить у глибоку западину тільки перед наступним зубом. Така форма подовжує термін служби «расходника».

Диск під час роботи нагрівається нерівномірно, що може призвести до його викривлення. Щоб цього не сталося, на дисках роблять спеціальні прорізи, що запобігають деформацію. Плюс до цього на поверхні великих дисків можна помітити і тонкі спіральні прорізи. Їх призначення - придушення можливої вібрації.

Ще один важливий фактор - це кут, під яким зуби «вгризаються» в матеріал. За правилами диск повинен виступати за матеріал, що розпилюється на відстань, приблизно рівна 1,5-2 висоти зуба - тоді зуби будуть входити в матеріал під оптимальним кутом в 45 градусів.