Використання новітніх методів обробки матеріалів різанням Однією з основних технологічних операцій при обробці матеріалів є їх різання. В даний час існує безліч технологій і відповідного обладнання для забезпечення якісного різання матеріалів.

Вибір способу визначається передусім економічними характеристиками процесу, властивостями оброблюваного матеріалу, а також необхідними показниками якості продукції.

У заготівельних цехах матеріали (металеві та неметалеві) розрізаються ножовочными полотнами, стрічковими пилками, різцями, дисковими фрезами, машинними і ручними ножицями, стрічковими полотнами та дисками, а також на обладнанні, що використовує нові електрохімічні та електрофізичні методи. Серед останніх найбільш цікаві та поширені методи лазерної, плазмової, гідроабразивного та ультразвукової різання.

Наприклад, для розкрою листових матеріалів із сталі найбільш економічними і продуктивними методами прийнято вважати лазерну або плазмове різання. Переваги лазерної та плазмової різки можна ознайомитися за посиланням www.psmetall.com.

Обидва методу досить легко справляються з обробкою широко використовуваних кольорових металів, неметалевих матеріалів, гарячекатаної, холоднокатаної або рифленої сталі з такими характеристиками www.psmetall.com і є альтернативою традиційним способам розкрою.

Ці методи придатні також і для виконання деяких специфічних операцій, наприклад, для виготовлення отвори некруглой форми або з криволінійною віссю, для вилучення зламаного інструменту з отвору і т. п.

В деяких випадках в промисловості доводиться виконувати обробку дуже твердих і крихких матеріалів, наприклад, магнітних, жароміцних, високолегованих і нержавіючих сталей і сплавів, напівпровідникових матеріалів, рубінів, діамантів, феритів, кварцу, металу і скла, твердих сплавів і постійних магнітів.

Високоточна розрізання даних матеріалів можливий лише з допомогою прогресивних методів обробки, що дозволяють різко підвищити продуктивність праці. Так само спосіб лазерного різання може не тільки забезпечити точну деталювання готової продукції, але і дозволяє виконувати отвори і пази малого діаметра (0,5 мм).

У кінцевому рахунку, вибір технології розкрою залежить від спеціалізації підприємства і лінійки пропонованих послуг і продукції.