Причини пошкодження покрівлі Від надійності укладання покрівлі багато в чому залежить затишок і довговічність всієї будови, тому важливо дуже уважно ставиться до будь-якого виявленого пошкодження, оперативно приймаючи заходи щодо його усунення.

Як правило, пошкодження покрівлі супроводжують такі фактори:

1. Помилки конструкції. Якщо зробити помилки при плануванні кроквяної конструкції, в майбутньому це неминуче призведе до слабкої опірності механічних деформацій з-за руху фундаменту, поривах вітру, температурних розширень. Останній фактор провокує нерівномірність стискань і розширень на різних ділянках споруди. Подібні порушення в підсумку призводять до того, що в слабких місцях з'являються тріщини: такі ділянки потребують додаткового зміцнення крокв дошками.

2. Порушення технології укладання покрівельного матеріалу. Це призводить до утворення зон підвищеної напруги в окремих покрівельних елементів в процесі експлуатації, спровокованих вітром або зміною температури. Тому при укладанні дуже важливо дотримуватися замковій технології.

3. Механічні пошкодження. Це можуть бути такі природні явища, як сильний вітер, ураган, буря, що супроводжуються випаданням великого граду, сильного дощу, падінням гілок і дерев.

4. Фізичний знос. Як відомо, будь-який матеріал рано чи пізно зношується, і особливо це стосується покрівлі, яка більше всіх інших ділянок будівлі піддана зовнішнім впливам: тому дуже важливо регулярно проводити заходи по обслуговуванню і ремонту.

Найбільш часто зустрічається проблема покрівлі – це поява протечин, які можна розділити на три види:

1. Текти після випадання опадів або танення снігу. В такому разі діагноз один – наявність дірки, яка може розташовуватися як в місцях стикування різних конструктивних елементів, так і просто на самій площі покрівельного матеріалу.

Причини пошкодження покрівлі

2. Під час весняного танення. Найчастіше це відбувається із-за того, що водотоки вкрилися льодом: це ж стосується воронок і швів, з-за чого рух води починає сильно ускладняться. У результаті відбувається попадання вологи у покрівельні стики, звідки вона просочується всередину горища.

3. Періодичне промокання. Причиною такого явища дуже часто буває скупчення випаровувань у утеплительном шарі, що відбуваються при значному збільшенні температури: якщо пароотведение виконано неякісно, волога почне проступати на поверхні горищних або стельової обробки. Ще однією причиною подібного явище може бути наявність в покрівельному матеріалі мікротріщин, супутні поступового просочуванню води всередину.