Як вибрати полікарбонат для теплиць Для облаштування теплиць не так давно використовувалося виключно скло, але з часом розробники запропонували більш зручні матеріали, що відрізняються не тільки гарною здатністю пропускати світло, але також міцністю і малою вагою.

Одним з таких матеріалів є полікарбонат, реалізований в монолітному і стільниковим видах, при чому товщина і забарвлення його теж може різнитися. Тому, перш ніж робити вибір у бік того чи іншого варіанту, необхідно добре вивчити властивості і особливості кожного з них.

Як відомо, основне призначення теплиць – створити найбільш прийнятні кліматичні умови для вирощування тих чи інших сортів сільськогосподарських рослин на досить великих площах. Щоб це забезпечити, споруда повинна бути досить великим і об'ємним. Для конструювання подібного споруди бажано застосовувати матеріали з невеликою масою, в іншому випадку і лати, і її підстава теж доведеться робити досить важкими. Найкращим варіантом з точки зору цих вимог є застосування полікарбонату стільникового типу, що відрізняється наявністю внутрішніх порожнеч. Завдяки цій особливості його вага значно менше, ніж монолітно полікарбонату. Наявність повітряних прошарків також збільшує листів утримувати тепло, що дуже цінно при функціонуванні теплиць.

Стільниковий карбонат також має досить багато різновидів, і тому варто придивитися до показників міцності, стійкості до кліматичних змін, теплопровідності, коефіцієнта провідності світла і т. п. Важливу роль відіграє також те, наскільки якісні компоненти використовувалися при виготовленні, і наскільки точно дотримувалася технологія. Ці параметри найчастіше позначаються на ціні матеріалу, тому що він дешевше, тим більше проблем може виникнути при експлуатації.

Товщина листів полікарбонату також має значення: чим тонше матеріал, тим він дешевший. Проте для самих дешевих листів доведеться зводити більш посилений каркас, із-за загрози разламывания аркушів під власною вагою. З іншого боку, дуже товсті листи хоч і більш надійні, проте досить погано пропускають світло. Вважається, що для теплиці найбільш підходящим варіантом є полікарбонат товщиною 4-10мм, при цьому каркас повинен монтувати з розрахунку 2-3 планки на один лист.

Якщо теплиця має арочну конфігурацію, то необхідно брати до уваги допустимий максимум вигину, на що впливає як товщина, так і фірма-виробник. Так як снігове навантаження на різні ділянки теплиці різна, то найчастіше для даху береться більш товстий матеріал, ніж для ската. У регіонах з рясними снігопадами в такому випадку найбільш підійде арочний тип теплиці.

Як вибрати полікарбонат для теплиць

Що стосується коефіцієнта проникнення сонячного світла, то тут враховується, який саме вид рослин буде вирощуватися. Полікарбонат прозорого типу має високу ступінь проникності, до 80%. У пофарбованих аркушів цей відсоток нижче, до того ж, вони можуть давати той або інший відтінок. Але найбільш оптимальним рішенням для теплиць вважається все ж прозорий полікарбонат, адже він здатний забезпечити саме повноцінне освітлення з точки зору спектру.