Що таке зварювальний інвертор і як він працює Багатьом професійним зварювальникам, так і любителям користуватися зварюванням, на даний момент набагато легше здійснювати роботу, адже на даний момент широкого поширення набуло таке обладнання як зварювальний інвертор.

Завдяки цьому інструменту досягнутий якісний стрибок у галузі електрозварювання, про що більш докладно піде мова в цій статті.

Що таке зварювальний інвертор і як він працює

Деякий час тому звичайним споживачам були доступні зварювальні трансформатори і випрямлячі, які відрізнялися своєю значною вагою. Якщо розглядати всі види зварювальних апаратів, то найбільш легким з них є зварювальний інвертор, завдяки чому підвищується продуктивність роботи.

Зварювальний інвертор є найбільш сучасним зварювальним апаратом, і зараз такий інструмент користується найбільшим попитом порівняно зі звичними зварювальними трансформаторами, випрямлячами і генераторами.

Робочий принцип зварювального інвертора

Споживча мережа виділяє змінний струм, який дорівнює частоті 50 Гц, і він надходить до випрямляча. Для згладжування випрямленого струму використовується спеціальний фільтр, після чого цей струм перетворять в змінний, для чого залучається інвертор і спеціальні транзистори з великими частотами комутації. Частота струму в даній ситуації може варіюватися від 20 до 50 кГц.

Далі напруга високої частотності знижується до показника в 70 – 90 В, а сила струму збільшується до тих величин, які необхідні для зварювання, тобто 100 – 200 А.

Зварювальний інвертор має певні відмінності від інших зварювальних апаратів в першу чергу тим, що основне його технічне рішення – висока частота. Завдяки попередньому перетворення електричного струму з'являється можливість використовувати трансформатор менших габаритів.

Зварювальний інвертор: плюси і мінуси

Головне достоїнство такого зварювального апарату полягає в його низькій вазі. Крім цього, щоб здійснити зварювальний процес, можуть застосовуватися електроди змінного і постійного струму, а це важлива перевага, особливо в тих ситуаціях, де зварюються кольорові метали або чавун. Також, на користь інверторного зварювального устаткування можна відзначити широкий діапазон регулювання зварювального струму. Завдяки цьому є можливість задіяти аргонодуговую зварку неплавким електродом.

Варто також зазначити, що всі сучасні інвертори володіють наступними корисними функціями:

• hot start – для того, щоб підпалити електрод задіюється максимальна величина струму;

• anti-sticking – якщо відбудеться коротке замикання, то зварювальний струм буде знижено до мінімуму, за рахунок чого електрод не злипнеться зі зварюваної деталлю;

• arc force – не трапиться залипання в ситуаціях, де крапля металу відривається від поверхні деталі.

Що стосується недоліків такого обладнання, то варто зауважити високу вартість (за ціною вони зварювальні інвертори практично у 2 – 3 рази дорожче трансформаторів). Обладнання, як і будь-який інший електронний прилад, піддається негативному впливу пилу, тому будь зварювальний апарат потрібно очищати від забруднень не менше 2-х разів у рік. Тут же варто додати, що електроніка не терпить холодний клімат. Якщо температура навколишнього повітря знижується до -15 градусів за Цельсієм, то, швидше за все, використовувати зварювальний інвертер буде проблематично.