Переваги горизонтально-направленого буріння Підземні комунікації можна прокладати різними способами, причому кожен з них постійно модернізується і стає краще. Деякий час тому почали користуватися по-своєму унікальною технологією.

Завдяки цій технології можна прокладати труби в тих місцях, де немає можливості вирити траншею, тобто розкрити поверхню землі. Найчастіше таким чином прокладають трубопроводи близько залізниць, автомагістралей, озер, річок і боліт. Не менш актуальною вона є в містах, в особливості, якщо мова йде про густонаселеному районі. Все, що необхідно знати про даної технології, а також техніка гнб доступно на сайті компанії «Фінвал Бурстрой».

Переваги горизонтально-направленого буріння

Подібні роботи успішно здійснюються завдяки наявності спеціальної техніки. Система безтраншейної прокладки актуальна там, де не можна займатися земельними роботами. У цьому випадку грунт буриться в горизонтальному напрямку, причому перш ніж приступити до роботи, необхідно якісно вивчити склад грунту, отримати певні дозволи, розпланувати роботи та багато іншого.

Найбільш популярний спосіб, що відноситься до бестраншейному методом прокладання комунікацій – ГНК, тобто горизонтально-направлене буріння.
Завдяки цій технології можна прокладати багатокілометрові шляху, причому на цю задачу йде не так багато часу і робочої сили. Цим методом можна прокладати будь-які комунікації та інженерні мережі, починаючи телефонними та волоконно-оптичними кабелями, газопроводами, водопроводами і закінчуючи самопливної каналізацією. Процедура може здійснюватися навіть в таких місцях з важким доступом як водойми, лінії електропередач або райони міста, які густо заселені.

Що стосується протяжності шляхів, прокладаються даними способом, це може бути кілька метрів або навіть кілометрів, при цьому діаметр передбачається від мінімального до одного метра. Доступна прокладка поліетиленових, сталевих і інших труб, виготовлених з інших матеріалів. Головне завдання такого способу прокладки – забезпечити мінімальний вплив на оточення.

Всілякі комунікації вже 40 років прокладаються цим способом, причому жодного разу не доводилося вдаватися до робіт по розтину асфальту, копання траншей і так далі. Саме завдяки тому, що з'явився метод ГНБ, підземні комунікації стали прокладати все частіше. Наприклад, за рахунок цього способу зберігаються річки, лісові масиви та інші природні об'єкти.

Сама по собі технологія не представляє нічого складного. В конкретній точці трубопроводу слід встановити спеціальний апарат, який діє цілеспрямовано, після чого пробурюється пілотна свердловина, з урахуванням особливої траєкторії, а вже з іншого боку, теж на заданій точці, роботи закінчуються.

Варто зауважити, що снаряд, який здійснює буріння, комплектується радіопередавачем, так що, завдяки цим способом можна створювати свердловини будь-яких конфігурацій. У цьому випадку, приймач, який ловить сигнал, дає інформацію про те, на якій глибині і де знаходиться снаряд.

Головне достоїнство цього методу полягає в тому, що не пошкоджується екологічна складова, тобто не змінюється рельєф місцевості, не псуються рослини і грунт. В рази меншою за обсягом стає і сама робота. З одним об'єктом успішно може впоратися одна бригада, що складається з кількох робочих та установки. Таким чином заощаджуються і матеріальні засоби, близько 30%.