Як настелити основу під лінолеум Отримати довговічний і практичний підлога можна в тому випадку, якщо виконати його ремонт з допомогою лінолеуму. Але збільшити характеристики обробки вдасться, розмістивши під лінолеумом ще і спеціальну підкладку.

Укладання підкладки – процес не найскладніший. Але запропоновані в цьому випадку дії повинні виконуватися відповідально. З чого складається цей процес? Варто розібрати основні етапи укладання підкладки.

Як підготувати підлогу для підкладки

Щоб не пошкодити основу при укладанні, в першу чергу підлогу необхідно очистити від усіх забруднень. Якщо на ньому присутні залишки старих матеріалів, від них потрібно позбавитися. Значні перепади висот теж потрібно усунути на підготовчому етапі. Для цього використовується цементно-піщана суміш. Коли вона висохне, можна переходити до укладання підкладки під лінолеум.

Як настелити підкладку

Більшість варіантів підкладок випускається в рулонах. Тому власник може досить швидко настелити матеріал, не докладаючи серйозних зусиль. Але важливо при покупці вибрати найбільш вдалу форму виконання матеріалу, адже рулони підкладки можуть мати різну ширину. Бажано вибирати матеріал, при укладанні якого не залишиться великої кількості швів. Тобто більш прийнятною буде підкладка значної ширини.

Як настелити основу під лінолеум
Як настелити основу під лінолеум

На підготовлений підлогу підкладку краще прикріпити клейовим складом. Для цього може використовуватися поліуретанова смола, яка не псується навіть при контакті з вологою. Клейовий склад наноситься на робочу поверхню, після чого розкочується рулон підкладки. Сусідні рулони розташовуються щільно один до одного, щоб щілини між ними виявилися мінімальними.

Як усунути недоліки

Якщо покласти рулони підкладки щільно не вдалося, від щілин можна позбутися монтажною піною. Але поверх неї обов'язково укладається монтажний скотч. Він не тільки дозволить скріпити сусідні рулони, але і позбавить покладений шар від перепадів висот. Якщо не врахувати такий аспект, рівне настелити лінолеум згодом не вдасться. На обробці залишаться горби або неестетичні западини.

Подальші роботи

Закріпивши підкладку на поверхні підлоги, можна приступати до настилу лінолеуму. До підкладці обробний матеріал краще всього прикріпити клейовою сумішшю. Але, якщо приміщення має невеликі розміри, іноді виходить застелити всю підлогу одним шматком оздоблювального матеріалу. Тоді його можна не прикріпляти до робочого основи. Досить прихопити лінолеум плінтусами по периметру.