Фарба і пензлика після застосування Ремонт рано чи пізно закінчується. Можна вважати себе дуже практичним і продуманим людиною, якщо весь будівельний матеріал був використаний і нічого не залишилося, але таке буває дуже рідко.

Навіть професіонали високого класу набувають будівельного матеріалу більше норми, щоб в разі чого, не займатися докупками. Таким чином, матеріал залишається, практично, завжди. Виникає цілком логічне питання – що з ним робити і як зберегти для подальшого функціонування.

Самі «вразливі» матеріали

Залишилася фарбу слід ретельно "законсервувати".Будівельні матеріали, безумовно, вимагають дотримання деяких умов. Тільки в цьому випадку, вони будуть придатні для подальшого використання. Але кожен матеріал має свій «характер».

Наприклад, якщо для зберігання цементу досить відсутність вологи і середня температура, то фарба вимагає більш ретельного підходу. Треба розуміти, що в складі лакофарбових матеріалів є хімічні сполуки, які при входженні в реакцію з киснем, просто випаровуються. Олійні фарби піддаються цього процесу менше, а нітрофарби більше.

Як наслідок з сказаного, досить часто виникає проблема із збереженням пензликів, які застосовувалися в процесі фарбування. Хороші пензлика не такі вже й дешеві, щоб кожен раз купувати нову заради того, щоб підфарбувати парочку сантиметрів. Такі ж проблеми існують і з валиком.

Секретний спосіб збереження фарби

Спосіб дійсно секретний, бо їм мало хто користується з числа любителів. Якщо фарба залишилася в банку, необхідно вирізати з поліетилену такий шматок, діаметр якого дорівнює внутрішньому діаметру банки. Коли «круглешок» готовий, його необхідно укласти на поверхню залишилася фарби. Кришку банки необхідно закрити щільно, але щоб були хоч якісь шанси відкрити її через півроку, краще змастити поверхню банки і кришки звичайним рослинним маслом. Масло може бути і технічне.

Не варто викидати пензлика

Фарба і пензлика після застосування
Гарна і якісна пензлик коштує дорого, тому не варто ними кидатися після кожного косметичного ремонту. Відпрацьована пензлик повинна бути поміщена в ємність з теплою водою. Звертаю увагу на те, що вода повинна бути теплою, а не гарячою.

При великій температурі синтетичні волокна згорнутися, а натуральна пензлик почне (з часом) «лисіти». Постоявши в теплій воді, пензлик необхідно ретельно промити розчинником. Саме промити, а не занурити в розчинник. Після цього, пензлик промивається і їй треба дати можливість висохнути. Тільки після цього, її можна сховати до наступного використання.

Якщо трапляється така ситуація, що при ремонті пензлик потрібна щодня, то її краще всього помістити в невелику банку з водою. Не зайвим буде додати туди кілька грамів розчинника. Перед застосуванням, кисть необхідно добре струсити або протерти матеріалом.

Дотримуючись дані інструкції, можна сміливо розраховувати на те, що залишилися будівельні матеріали стануть у майбутньому не менш якісно, ніж відразу після їх придбання.