Простий ремонт бензопили Наявність бензопили в арсеналі сучасного дачника дозволяє значно спростити багато роботи на присадибній ділянці. При виникненні збоїв у роботі агрегату можна спробувати відремонтувати його самостійно, адже багато поломки цілком переборні в домашніх умовах.

Нижче наведено список найбільш поширених несправностей бензопили, та методи їх усунення:

1. Збій системи запалювання. Насамперед потрібно перевірити свічку запалювання: якщо вона повністю суха, це свідчить про непотрапляння палива в циліндр, і тому справа тут не в свічці. У разі надмірного заливання свічки паливом слід перевірити налаштування карбюратора і більш коректно здійснювати запуск інструменту. Обов'язковим заходом при цьому є перевірка зазору між електродами свічки: стандартний показник повинен відповідати 0,5 - 065 мм. Ще однією причиною проблеми може виступити зношеність або пошкодження ущільнювача. Наявність іскри можна перевірити, приєднавши до свічці дріт запалювання, і приклавши її до циліндра, використовуючи захищені плоскогубці: при відсутності іскріння свічка потребує повної заміни.

2. Несправності паливної системи. Це призводить до того, що паливо перестає надходити в циліндр. Найчастіше це говорить про те, що паливний фільтр засмітився. Щоб визначити ступінь проблеми, необхідно подивитися на напір палива при знятому шлангу. Якщо струмінь дуже слабка, фільтр просто чистять; у разі повної відсутності подачі палива його доведеться замінити на новий. У разі засмічення сапуна, невеликий дірочки в верхній частині бака, його прочищають шпилькою. Буває так, що паливна суміш виходить занадто завоздушенной, що говорить про засмічення повітряного фільтру. Як результат, в роботі двигуна починаються збої: усунення несправності проводиться через зняття, помивку і просушування фільтра. У разі неполадок карбюратора, що найчастіше трапляється через збій налаштувань, за допомогою краще всього звернутися до фахівців.

3. Барахлить глушник. Зазвичай це виражається в тому, що при переході з холостих обертів на робочі відбувається зупинка роботи двигуна. Відбувається це через забивання іскрогасника сажею і кіптявою, що виділяються при згоранні палива. Нагар всередині глушника забирається простим миючим засобом: дуже важливо перед встановленням на місце його добре висушити. Дуже часто подібна проблема виникає з причини надлишків олії в паливі, або з-за його низької якості.

Простий ремонт бензопили

4. Погана працездатність циліндра. Якщо тиск в циліндрі слабке, це може призвести до слабкої потужності роботи або неможливості запуску інструменту. Відбувається це внаслідок природного зношування циліндра або коленвального підшипника. Можуть також западати кільця поршня, якщо він досить зношений.

5. Збої в роботі ланцюга. Це може відбуватися в тому випадку, якщо порушена система змащування: в результаті цього мало або починає надмірно підтікати або навпаки, вступати в кількості недостатньо. Несправність гальма також може призводити до відмови роботи інструменту.