Робимо ремонт у режимі обмежених фінансів Настає момент, коли бажання змінити знудила обстановку в квартирі зростає до точки кипіння. І воно набирає запеклий конфлікт з катастрофічним відсутністю грошових коштів.

Але завжди можна знайти компроміс, якщо вдатися до деяких дизайнерських хитрощів.

Нестабільна економічна обстановка, маленькі заробітні плати частенько змушують роками відкладати гроші на ремонт, а отже відкладати і сам ремонт.

І постійно відкладених заощаджень просто не вистачає на проведення ремонту відразу по всьому будинку, навіть при максимальній економії на всіх оздоблювальних матеріалах.

Тому освіжати кімнати доводиться поступово, спочатку одну, потім іншу, по мірі появи нових накопичень. Ремонт затягується на тривалий термін, а жити в таких умовах досить некомфортно. Доводиться постійно прибирати, шукати речі, які знаходяться не на своїх місцях. Особливо це важко у великих сім'ях з маленькими дітьми.

Навіть коли ремонт в одній з кімнат, нарешті, завершений, відразу ж виникає інша потреба - зміна меблів, а це ще більш дороге задоволення.

Можна спробувати поміняти інтер'єр іншими, менш радикальними методами. Наприклад, купити нову люстру, замінити штори, постелити нове покривало на ліжко. Здавалося б, лише елементи в цілому дизайні кімнати, а саме вони і задають мотив! Помінявши лише їх можна істотно освіжити інтер'єр без зайвих витрат.

Деякі, хто не має абсолютно ніякої можливості провести ремонт за власні кошти, вдаються до використання кредиту. Це зробити можна, але тут є безліч підводних каменів. Деньга віддавати все одно доведеться, та ще й з відсотками. Подумайте не один раз, чи справді ваша квартира зараз настільки потребує ремонту? Якщо так, то оцініть свої сили, адже щоб надалі не було проблем і ви змогли спокійно виплатити кредит, у вас повинна бути стабільна заробітна плата. А тепер питання, якщо б вона була, потребували б ви тоді в кредит на ремонт? У будь-якому випадку, рішення цього питання залишається виключно за вами.

І ще один момент, якщо є певні навички в проведенні ремонту, то варто відмовитися від роботи фахівців і тоді витрати знизяться вдвічі, якщо не більше. Але не варто занурюватися в економію з головою, існують небезпечні види роботи, наприклад заміна електропроводки, які повинні виконувати виключно висококласні фахівці!