Види ручних пристроїв для замішування розчинів Кожна людина, хоча б один раз брав участь у будівельних та ремонтних роботах, добре засвоїв той факт, що в процесі їх проведення досить часто виникає необхідності в приготуванні різного роду сумішей.

Це може приготування різних укладальних, штукатурних, шпаклювальних і клейових розчинів. Якщо ж мова йде про вже готових до використання матеріалів, не потребують змішування двох або декількох окремих компонентів, то і в такому випадку перш, ніж таке речовина застосовувати його рекомендується ретельно розмішати.

Якщо обсяг робіт невеликий, то такі операції можна робити і вручну, озброївшись підходящої ручної мішалкою. Але якщо подібні роботи проводяться регулярно, на професійному рівні, або ж якщо планується до здійснення ремонт великих площ житла своїми руками, то в такому випадку краще придбати спеціальний пристрій для механічного перемішування. Його застосування значно заощадить фізичні сили, час, і послужить більш високій якості готуються сумішей. Адже цілий ряд будівельних сумішей неможливо довести до потрібної кондиції, застосовуючи ручний спосіб замісу.

Як правило, для перемішування будівельних матеріалів механічним шляхом, використовуються три варіанти пристроїв:

1. Звичайний перфоратор або дриль з міксерної насадкою. Цілком підійде для приготування якісного розчину шпаклівки або перемішування фарби у невеликих обсягах, до 5-6 літрів. Проте в процесі використання міксерних насадок виникає специфічна навантаження радіального типу, в той час як ударний інструмент розрахований на подолання поздовжніх впливів на підшипник і механізм кріплення. Тому зазначені частини перфоратора і дрилі можуть виходити з ладу при частому використанні їх в якості міксера. Набагато швидше це відбудеться, якщо розмішувати розчини підвищеної в'язкості.

2. Дриль-міксер. Як правило, мають потужність до 1000 Вт, і застосовуються для замішування розчинів рідкого і в'язкого типу в обсягах до 15 л. На відміну від звичайної дрилі, міксерна оснащена спеціальним підшипником голчастого типу, стійкого до специфічних навантажень. Також пристрій має посилений редуктор в металевої обичайки, що дозволяє комфортне застосування низьких оборотів. У поєднанні з потужним двигуном це дає можливість здійснювати заміс розчинів різної густини, а також свердлити отвори в режимі звичайної дрилі.

3. Ручний будівельний міксер. Потужність цих пристроїв часто перевищує 1000 Вт, і здатний якісно замішувати бетон і інші важкі розчини. При цьому пристрій не заважає наявність щебеню, піску, гранульованого шлаку. По суті, ручний будівельний міксер – це мобільна версія бетономішалки.

Види ручних пристроїв для замішування розчинів

Найбільш комфортними моделями дрилі-міксери і ручного будівельного міксера вважаються пристрої, що мають системи, стабілізуючі обороти і обмежують пусковий струм. Такі пристрої забезпечують більш комфортну реакцію при вийманні або занурення міксерної насадки в будівельну суміш.