Плюси мембранних насосів Насосне обладнання дуже широко застосовується в самих різних областях діяльності людини. На сьогодні існує велика кількість різних видів даного обладнання.

Серед найбільш затребуваних і зручних у використанні знаходяться мембранні насоси. Популярність у нашій країні даних агрегатів зростає завдяки великому набору переваг, які отримує користувач.

Принцип роботи

Як же працює www.aqua-tex.ru? Принцип тут відносно простий. Сама конструкція складається з двох сполучених між собою порожнин, які розташовані один навпроти одного. Розділені вони спеціальною мембраною, яка має високі показники гнучкості та міцності. В одній порожнині знаходиться повітря, а в іншій – рідина. Розділені вони спеціальним розподільником, який виконує зворотно-поступальні рухи.

Завдяки таким рухам вдається заповнити порожнину рідиною і надалі виштовхнути її. Зворотний хід речовини виключений з причини застосування спеціальних односторонніх клапанів.

З причини того, що мембрана у таких насосах має рух лише по центру, без зміщення країв, вдається уникнути забруднення робочої порожнини. Це робить дане обладнання більш надійним, ніж поршневої і шестерний тип.

Переваги використання мембранних насосів

Мембранні насоси мають ряд виняткових характеристик, які дозволяють використовувати їх у великій кількості випадків. Так, найпершим плюсом є простота конструкції. Як правило, мембранні насоси мають у своєму складі лише кілька елементів. При цьому сам привід не входить в список. Ще варто сказати, що мембранні насоси можуть працювати як від електродвигунів, так і від ручної сили, що дозволяє говорити про їх універсальності.

Також гарантований великий робочий ресурс без наявності поломок. У разі виходу з ладу ремонт мембранних насосів не є складним і може бути виконаний за кілька хвилин шляхом заміни зламаних деталей.

Якість роботи і продуктивність мембранних насосів практично не залежить від температури навколишнього середовища (в розумних межах) і вологості повітря. Монтаж даного обладнання досить простий і швидкий, що гарантує можливість «гарячої заміни» з мінімальним часом простою.

Як видно, мембранні насоси є досить ефективними і при цьому мають просту конструкцію. Це робить їх дуже популярними як в промисловому значенні, так і в домашньому використанні.