Дрібний ремонт меблів своїми силами

Як привести в порядок меблі, покриту шпоном?

Меблі, обклеєна шпоною з натурального дерева, дуже поширена, вона стоїть практично в кожному будинку. Та бувають ситуації, коли їй необхідний невеликий ремонт, не вимагає рук фахівця.

Так, наприклад, при підвищеній вологості можливе утворення тріщин, яке призведе до того, що шпон може відшаруватися. Ця неприємність цілком можна виправити. Спочатку пропрасуйте місце відшарування нагрітою праскою через папір. Для невеликих фрагментів відшарування цей спосіб дає хороший результат. Якщо приклеювання не сталося, то ножівкою для поздовжнього пропилювання зробіть надріз по шпоні і, піднявши краю, промажте їх клеєм, притисніть шпон до основи і притирающими рухами закріпіть фрагмент. Для того щоб притерти приклеєну пластину, на дерев'яному бруску закріпіть м'яку тканину типу фланелі, складену в декілька шарів.

Зайвий клей приберіть, а після його висихання потрібно буде позбутися від отриманого шва. Для цього, змочивши гостру дерев'яну паличку в щавлевої кислоти, акуратно пройдіть по шву, відбілюючи його. Потім підібраною за кольором морилкою кілька разів прокрасьте вибілений шов і покрийте лаком.

mebrem.kiev.ua і полірованої меблів

Дрібний ремонт меблів своїми силами
Ви напевно помічали, що у такий меблів частіше страждають кути і торцеві частини. Щоб поправити, місце пошкодження потрібно зашпаклювати. Для цього змішайте столярний клей з деревної борошном. Також ви можете використовувати шпаклівку, приготовлену з 6 частин каніфолі, 3 частин білил, 1 частини деревної муки. Накладати цей склад потрібно теплим. Крім того, бажано додати туди барвник потрібного відтінку.

Іноді на шарі лаку з'являються тріщини, але лаки для покриття меблів бувають різними. Так, наприклад, якщо меблі покрита нитроцеллюлозным лаком, потрібно взяти використану наждачний папір і кілька разів провести їй вздовж подряпини. Після це місце відполірувати пастою для полірування №290.

Як усунути дефекти на меблів з ДСП?

Пошкодження меблів з деревостружкових плит теж піддаються ремонту в домашніх умовах. Приготуйте шпаклівку, змішавши крейда, деревне борошно та клей, наприклад, «Суперцемент», додавши барвник з урахуванням кольору меблів. Цю суміш нанесіть на відколи, вибоїни, тріщини і просушіть близько 3 діб. Після висихання проблемні місця відшліфуйте. А лаковану меблі в цьому місці покрийте безбарвним лаком.