Як зняти побілку Побілку в даний час майстра вже майже не використовують в роботі, так як у продажу є безліч більш зручних і більш технологічних матеріалів, таких як фарба воднодисперсійна.

Однак у будинках, де давно не проводився ремонт, побілку все ще можна зустріти. І тоді виникає питання - як можна ефективно позбутися від старої побілки?

Теоретично побілку можна зняти в сухому вигляді, з допомогою таких інструментів як скребки, жорсткі щітки, наждачка, шліфувальна машина. Однак робити цього не варто, тому що в процесі буде виникати цілий океан пилу, яку складно видалити з поверхонь. До того ж така будівельна пил зовсім не корисна для дихальних шляхів. Зняти побілку краще в мокрому вигляді.

Як зняти побілку
Як зняти побілку

Воду на побілки потрібно наносити гарячу. Для цього її добре нагрівають і переливають у більш зручну ємність для нанесення. Наносити воду ганчірками не потрібно, також не варто застосовувати з цією метою губки. В процесі нанесення води, вона буде стікати по руках і одязі. Краще перелити воду в звичайний розпилювач для квітів. Наноситься вода з його допомогою максимально просто і комфортно.

Якщо побілку потрібно зняти зі стін, то вода може дуже швидко стікати, в результаті чого на підлозі утворюється справжній потоп. При цьому вода не буде встигати вбратися належним чином матеріал. Як вирішити цю проблему? Для цього необхідно зробити воду гущі. Наприклад, додати в нього пару ложок шпалерного клею. Зрозуміло, потрібно знати міру, бо надто густа вода теж варіант не дуже хороший, адже в цьому випадку клей буде утримувати рідину, і вона не зможе усмоктуватися в побілку.

Як зняти побілку
Як зняти побілку

Під час такої роботи слід знати, що побілка швидко сохне. Вже через десять хвилин після нанесення води вона буде сухою. Відповідно, мочити побілку має сенс тільки частинами. Після того як буде оброблений один ділянка, розмочують інший і так далі.

Отже, коли побілка вже буде добре размочена з допомогою гарячої води, потрібно взяти широкі шпателі і елементарно зчистити матеріал з основи. Побілка в такому мокрому стані піддається легко і проблем у роботі виникнути не повинно. Якщо побілка занадто суха, потрібно просто додати ще води, якщо побілка надмірно мокра і стікає струмками, потрібно почекати близько півгодини, поки побілка не позбавиться від надлишку вологи.

Після того як матеріал буде видалений, поверхню доведеться кілька разів добре вимити. Причому це зажадає деяких зусиль, так як побілка погано вимивається, сильно мажеться і залишає розводи. Втім, якщо докласти трохи зусиль, то справитися з цим завданням зможе кожен.