Поширені комахи в ставку Облаштовуючи штучна водойма на садовій ділянці, завжди дуже важливо домогтися максимальної природності цього ефектного елемента. Щоб це зробити, необхідно наситити його мікрофлорою, але водні комахи – важлива її складова.

Найчастіше в садових водоймах можна зустріти таких комах:

1. Метелики. Більшою мірою маються на увазі личинки метеликів, так як багато гусениці воліють водне середовище проживання. Для цього вони облаштовують собі будиночки, використовуючи для цього листя рослин і ряску. Харчуються вони рослинною їжею, а в період окукливания вибираються на сушу, влаштовуючись на близкорастущих рослинах. При великому розмноженні гусениці можуть наносити серйозної шкоди декору ставка.

2. Вертячки. Дуже помітні ці жуки в гарну погоду, коли стрімко пересуваюся по поверхні ставка, розсікають водну гладь на зразок мініатюрних катерів. При небезпеці вертячки пірнають на глибину. Їжею для жуків служить всяка дрібна водна живність, яка высматривается ними як на поверхні, так і водної товщі.

3. Водолюбы. Нехищный жук, не має потужних щелеп. Можуть досягати розмірів до 4 см, при цьому володіють слабкою здатністю до плавання: вони більше віддають перевагу повзати по водним рослинам, вживаючи їх в їжу. Для дихання водолюбами використовується атмосферне повітря, захоплюваних ними у вигляді бульбашок і зберігається під черевцем. Личинки цієї комахи, на відміну від дорослих особин, є хижаками.

4. Плавунці. Дуже поширений мешканець садових водойм, при чому це стосується як дорослих особин, так і личинок. Розмір дорослого жука може досягати 4-х см: в основному мають темне забарвлення і гладке овальний тулуб. Завдяки здатності літати такий жук вільно переміщається від водойми до водойми. Плавунець є дуже активним хижаком, здатний атакувати навіть дрібну рибу і жаб. Личинка плавунця також досить помітна, здатна швидко пересуватися як по дну, так у водній товщі. Також є хижачкою, высасывающей вміст своїх жертв за допомогою сильних щелеп зі спеціальними каналами. Не рекомендується розводити плавунців у водоймах з великою кількістю малька, ну а в інших випадках це дуже колоритний мешканець садових ставків.

Поширені комахи в ставку

5. Водомірки. Ці водяні клопи мають хорошу пристосованість до проживання на водній поверхні. Зазвичай мають подовжений тулуб довжиною до 2 см, покрите дрібним волоссям: крім бархатистості, це зберігає комаха від намочування. Передня пара лапок коротка, і служить як інструмент для захоплення здобичі, а задня – дуже видовжена, завдяки жирової змазки вона виступає в ролі весел для ковзання по поверхні води.

6. Гладиш. Дуже помітна різновид водяного клопа, що відрізняється специфічною лодкоподобной формою тіла. Має добре розвинені гладкі надкрила, задні лапки при цьому виконують роль ефективних весел, що дозволяють комасі швидко переміщатися у водній товщі.