Переміщення вантажів з використанням двох кранів Переміщати вантажі, використовуючи два крана – є роботою з підвищеною ступенем небезпеки. Проведення таких робіт пов'язане з ризиком, тому люди, що їх виконують повинні бути гранично уважними.

При необхідності можна sea-tools.com.ua, що буде вигідним придбанням.

При яких умовах може виникнути розчепленню вантажу?

1. Неузгоджені дії операторів.
2. Різна швидкість механізмів.
3. Неправильний розподіл навантаження.
4. Розгойдування вантажу при похилому положенні канатів.

Переміщення вантажів з використанням двох кранів
Переміщення вантажів з використанням двох кранів

Підйом, кантування або переміщення вантажів масою, яка перевищує вантажопідйомність одного крана, допускається у сприянні з другим в рідкісних випадках, це абсолютно не прийнятно в щоденних технологічних операціях.

В таких роботах задіяна робота мостових кранів, спарена робота яких визначається фірмою, яка виконує переміщення вантажів. Використовуються різні способи підйому при кантування або переміщенні.

Різновиди робіт

Роботи, що проводяться без траверси, проводяться так. Спочатку розподіляється навантаження. Вона повинна бути рівномірно розподілена між кранами. Вантажі переміщуються горизонтально, забезпечується можливість їх проходження над предметами, що перешкоджають переміщенню. Всі роботи проводяться строго з застосуванням технологічної карти.

Переміщення вантажів з використанням двох кранів
Проект розробляє спеціальна організація. Пакет документації повинен містити схему строповки, вказувати положення вантажних канатів, з якою послідовністю здійснюється операція, перелік підготовчих вимог і вказівок, для безпечного переміщення вантажу.

Фахівці рекомендують проводити роботи по переміщенню вантажів з допомогою однотипних стрілецьких кранів. У кранів, бажано, повинна бути одна модель і однакова вантажопідйомність. Такі умови підбору техніки допоможуть виконати всі вимоги, що забезпечують безпечний підйом, кантування або переміщення.

Роботи по переміщенню вантажів, що виконуються одночасно двома кранами, повинні проводитися особою, яка безпосередньо несе відповідальність за безпечне проведення робіт. Це може бути інженерно технічний працівник або досвідчений робітник.

Проекти, в яких виробляється монтаж кранів виконують спарену роботу (козлових, мостових) використовувати категорично заборонено. Якщо все-таки виникають обґрунтовані окремі випадки, то вони виносяться на розгляд Держгіртехнагляду, при спільному клопотанні, яка надійшла від власника спецтехніки та компанії-забудовника.