Технології виготовлення печаток На даний момент доступно чотири технології, з допомогою яких виготовляють печатки і штампи: лазерне гравіювання по гумі, технологія фотополімерного типу, флеш і вулканізація.

Неважливо, який спосіб виробництва буде обрано, на першому етапі завжди потрібно підготувати макет друку в графічному редакторі. У цій статті більш детально розглянемо ці варіанти технологій. Якщо вам необхідні stamp-lviv.com.ua ви можете звернутися у Львівську майстерню «Печатки та штампи Лева».

Технології виготовлення печаток

Фотополімерна технологія

Вихідний матеріал, у разі виготовлення печаток цим способом – рідке речовина, що твердне, якщо його опромінити ультрафіолетом (одним словом, фотополімер). Необхідно взяти заздалегідь підготовлений макет і роздрукувати його на спеціальній плівці, з чим допоможе принтер. На виході виходить негатив, який обробляється спеціальним спреєм. Завдяки подібній обробці збільшується оптична точність. Після цього негатив необхідно по периметру оточити бордюрної стрічкою, з метою обмеження фотополімеру в області негативу. На сам полімер накладають субстрат, який є підставою майбутньої друку. Конструкцію поміщають між стекол, які оснащені обмежувальними опорами. Дані скла якісно фіксують і поміщають в экспонирующую камеру. Ця камера необхідна для того, щоб послідовно засвітити полімер. Закінчивши операцію, виходить заготовка для майбутньої друку. Її промивають звичайною водою, в яку додають спеціальні засоби, після чого закріплюють у ємності з водою і обдають УФ-променями. Як підсумок, є готова печатка, яку залишається прикріпити до оснащення.

Для того, щоб виготовити печатку подібним методом, потрібно не більше 30 хвилин.

Плюси способу:

• швидкість виготовлення;
• доступність кліше.

Мінуси:

• друк може бути зруйнована речовинами, у яких міститься спирт;
• недовгий термін служби (друк швидко зношується);
• низький дозвіл, в слідстві чого немає можливості відтворити дрібну або деталізовану графіку.

Лазерне гравірування

Подібна технологія популярна завдяки тому, що з її допомогою можна виготовляти високоякісні печатки і штампи, причому на це не йде багато часу. Вихідним матеріалом служить спеціальна гума. Кліше вирізають з сировини за допомогою лазера. Лазерне гравірування дає можливість передати найбільш дрібні деталі зображення (можна навіть відтворити на відбитку фотографію, на якій точно будуть передані півтони). Крім цього, варто зазначити, що лазерне гравіювання дає можливість наносити растрову сітку, а вона унікальна, якщо мова йде про друк. Саме завдяки даним способом ґрунтується технологія, що захищає друку від підробки.

На виготовлення такої печатки або штампа йде не більше 7 – 10 хвилин.

Плюси:

• вихідний матеріал відрізняється високою стійкістю до руйнівного впливу чорнила;
• можна точно відтворити відтінки і дрібні деталізовані зображення;
• виготовлене кліше прослужить чимало часу;
• в один час можна виготовляти кілька примірників;
• є можливість виготовити штампи, де площа аркуша доходить розмірів А4.

Мінуси:

• обладнання, за допомогою якого здійснюється лазерне гравіювання – досить дороге.