Пристрій ручної колонки для дачі Ручні водні насоси займають проміжне місце між сучасним варіантом з електричними насосами, і дідівським способом, що передбачають використання відра та вірьовки.

Зручність ручного колонки полягає в повній незалежності від електрозабезпечення і в меншій витраті сил, ніж при користуванні стандартним колодязем.

Серцевина ручного насоса для дачі складається із зворотного клапана, завданням якого є перешкода зворотного ходу води. Причиною його поломок найчастіше є пропуск води, що спочатку викликає зменшення її об'єму в трубі, а потім і повне зникнення. Інша найважливіша деталь – ручка, при чому від її довжини залежить зручність використання насоса: чим ручка довше – тим менше сил потрібно витратити. У ролі всмоктувального трубопроводу зазвичай використовують 1,5-2 дюймову нержавіючу трубу, хоча останнім часом почали з'являтися пластикові моделі. Вакуум, необхідний для висмоктування води, створюється за допомогою поршня, що розміщується всередині корпусу, або гільзи насоса. В цілому такі насоси здатні досить добре подавати воду з 9-ти метрової глибини: у разі залягання водоносного шару глибше краще всього застосувати інший спосіб водопостачання ділянки.

В процесі помпової установки насоса на ділянці слід взяти до уваги такі рекомендації:

1. Стан свердловини. Дуже важливо, щоб насос встановлювався в діючу незаиленную свердловину, в іншому випадку доведеться залучати спецтехніку для прокачування з використанням великого тиску.

2. Обмеження по глибині. Ручні насоси призначені для підняття води з глибини до 9-тиметров, з урахуванням ідеального

Пристрій ручної колонки для дачі
стану всіх ущільнень і прокладок. У разі порушення їх герметичності в процесі експлуатації, це починає позначатися на продуктивності насоса.

3. Зворотний клапан. Ним оснащують нижній кінець труби, що дасть можливість пропускати воду тільки по напряму вгору: насос кріпиться безпосередньо до самої труби.

4. Пропускний клапан. Його встановлюють на верхній частині поршня, що забезпечує створення необхідного для всмоктування вакууму всередині труби. При цьому рекомендується для виготовлення штока і ручки використовувати легкі сплави, для полегшення процесу викачування води.

Для помпової установки насоса потрібно обладнати стабільну бетонну площадку. Для полегшення роботи досить часто піднімають його над рівнем землі сантиметрів на 50.