Характеристики торф'яного туалету Без вуличного туалету на дачній ділянці не обійтися, при цьому бажано, щоб він мав симпатичним зовнішнім виглядом, був зручний, простий в обслуговуванні і виділяв при цьому мінімум запахів.

Серед безлічі пропонованих для цих цілей варіантів присутній і торф'яний туалет, відноситься до биотуалетам. Свою назву він отримав через те, що наповнювачем в даному випадку виступає торф, в якому не міститися ніякі хімічні добавки: одержувані відходи надалі з успіхом можуть використовуватися в якості добрив.

Зовні торф'яної туалет виглядає як звичайний унітаз. Складається з двох ємностей: верхню використовують в якості наповнювача, а нижня виконує функцію контейнера для відходів. Обертаючи спеціальну ручку, механізм подачі наповнювача в контейнер приводиться в рух. Для більше ефективності в конструкції торф'яного туалету використовують дозатор, розташований між двома ємностями. Для змивання вода в даному випадку не використовується.

Щоб утилізувати відходи, рекомендується викопати яму: переробка зазвичай триває 1-2 роки. Згодом отримане добриво застосовується в саду або на городі. Торф'яний туалет дуже компактний, і підходить як для вулиці, так і для внутрішньої установки: для цього буде потрібно додаткового обладнання дренажної та вентиляційної системи.

Контейнер торф'яного туалету досить місткий: його спорожняти 1-3 рази в сезон, залежно від кількості дачників. Матеріал для наповнювача цілком можна отримати по ходу експлуатації, а відходи з успіхом застосовуються для удобрення грунту на ділянці. Торф'яні туалети не вимагають складного регулярного догляду, а ціни на них досить невеликі.

Купуючи торф'яної туалет, важливо знати, що для його успішного функціонування потрібно дренажна система і вентиляція.

Характеристики торф'яного туалету
Витяжна труба при цьому використовується досить довга – до 4-х метрів, при чому прямі кути на ній не вітаються. Для більшої ефективності відведення неприємного запаху бажано встановити додатковий витяжний вентилятор. Під час значних морозів велика ймовірність замерзання наповнювача: тому, якщо торф'яної туалет планується до використання також в зимовий час, його потрібно встановити в добре утепленому приміщенні.

При виборі торф'яного біотуалету важливо звернути увагу на якість пластику: він повинен бути морозостійким. Велика роль при експлуатації такого туалету лягає на коректність роботи дозатора, а захисту від мух сприяє герметичність кришки і наявність спеціального клапана на вентиляційній трубі. Об'єм резервуара вибирається в залежності від кількості відпочиваючих на дачі.