Різновиди газонокосарок Для забезпечення якісного зовнішнього вигляду будь-якого газону існує цілий ряд необхідних заходів щодо догляду за ними, і стрижка трави – один з найважливіших.

Для здійснення цієї роботи у продажу існують спеціальні пристрої – газонокосарки, забезпечують не просто скошування рослин, але дотримання при цьому необхідної висоти косіння.

Нижче наведено список найбільш поширених різновидів газонокосарок:

1. Бензинові. Самий популярний тип даних пристроїв, завдяки хорошій потужності двигуна, що дозволяє не тільки стригти газон, але і проводити мульчування грунту. Залежно від моделі може здійснюватися або викидання скошеної трави назовні, або накопичення в підвісній травозбірник. Найчастіше в комплект бензинової косарки також входить тріммер і тракторна косарка.

2. Електричні. Дані тип газонокосарок передбачає наявність дистанційного управління, при чому керовані пристрої значно потужніше агрегатів з ручним управлінням. До мінусів відносять залежність радіусу дії від довжини проводу. Дуже хороший варіант для невеликого газону, тим більше, що ніяких вихлопних викидів при роботі не буде. По аналогу з бензиновими, електричні газонокосарки можуть оснащуватися травосборниками.

3. Акумуляторні. Із-за обмеженості енерговіддачі акумуляторів, великою потужністю такі пристрої не відрізняються, і не кожному газону підійдуть. Дуже добре ця газонокосарка розбирається з середнім по висоті сухостоєм, а от висока волога трава їй швидше за все буде не по зубах. Зарядка акумуляторів дозволяє обробити в середньому дві - три сотки підсушеної трави. Ціна на дані агрегати досить висока.

4. Механічні. Функціонування даних газонокосарок здійснюється за рахунок фізичних зусиль, без використання

Різновиди газонокосарок
додаткових джерел енергії. Розрізняють контактні і безконтактні механічні косарки: останній варіант забезпечує більшу якість і товщину зрізу. Крім цього, пристрої відрізняються безшумністю в роботі, невисокою ціною, хорошою мобільністю. З мінусів можна виділити не особлива ефективність на високих травах, травосборники в таких механізмах також відсутні. Продуктивність і швидкість роботи механічною косаркою залежить від витривалості і старанності працівника.

5. Тракторна. Являє собою міні-трактор, на який навішується газонокосарка. Окрім цього, в комплект виробу входять пристосування для оранки землі, пилосос, різні типи щіток і інші необхідні для роботи в саду і на городі пристосування. Ціна цього пристрою найвища.