Натуральні способи підживлення рослин Наявність озеленення всередину приміщень здатні значною мірою пожвавити і освіжити атмосферу, надавши їй відтінки натуральності. Щоб кімнатні квіти ефективно виконували свою функцію, що декорує, за ними потрібен постійний догляд, важливою частиною якого виступає періодичне харчування землі в горщиках.

У продажу існує цілий ряд спеціальних добрив мінерального і органічного типу, проте не обов'язково витрачати гроші, адже для підгодівлі вазонів підійдуть і цілком доступні в домашньому господарстві речовини.

Найбільш ефективними методами натуральної підживлення домашніх квітів вважаються:

1. Банани. Після вживання бананів в достатку залишається їх шкірка, яка є хорошим добривом для вазонів. Для цього бананова шкірка нарізають дрібними шматочками, і висушується: отриманий корм додають у ґрунт за час пересадки рослин. Якщо сухі шматочки подрібнити за допомогою кавомолки, отриманий порошок можна в невеликих кількостях додавати в горщики перед поливанням, або, розвівши його у воді, застосовувати в якості рідкої підгодівлі. Завдяки наявності в банановій шкірці калію дані добрива особливо корисні для рослин у період їх цвітіння.

2. Цукор. Перед поливанням земля у вазонах усыпается шаром цукру, з розрахунку 1 столова ложка/ горщик. Є ще варіант розвести цукор у воді в пропорції 2 ложки/склянку. Підгодівлю даного типу рекомендується проводити щотижня: завдяки наявності в цукрі глюкози квіти отримують будівельне речовина для своїх стебел. Також глюкоза служить прекрасним джерелом енергозабезпечення життєдіяльності квітів.

3. Зубний порошок. Це речовина відмінно підійде як для зміцнення кореневих систем, лікуючи їх від процесів гниття. Причиною загниваний найчастіше служить занадто низька температура води, використовуваної для поливу, або протяги. Для того, щоб подолати проблему, готується розчин, що включає в себе зубний порошок, мідний купорос і деревну золу, у співвідношенні 2/1/2. Розсунувши грунт навколо стебла, на нього наносять даний розчин: полив потрібно припинити на тиждень, поки буде

Натуральні способи підживлення рослин
проходити лікування. Також зубний порошок або паста застосовується, коли грунт у вазонах дуже кисла, що не дуже благотворно впливає на здоров'я квітів. Для цього на один літр води додається 1/3 тюбика зубної пасти та здійснюється періодичний полив.

4. Картопляний відвар. Крохмаль служить дуже хорошим природним живленням рослин. Відварюючи картоплю, воду не обов'язково виливати: після її охолодження вона може застосовуватися в якості живильної рідини для кімнатних рослин.

5. Кава. У кавовій гущі знаходиться велика кількість золи: додаючи її в землю квіткових горщиків, можна істотно збагатити її азотом, що особливо люблять декоративні томати.