Як ефективно прочистити каналізацію У ході експлуатації каналізаційної системи можливе виникнення такої неприємної ситуації, коли в трубах утворюється засмічення, і відведення стоків або сповільнюється або повністю блокується.

Народні методи типу створення ефекту за допомогою вакуумного ганчірки або вантуза не завжди виявляються дієвими, найчастіше лише частково вирішуючи ситуацію.

Найкраще боротися з засорами каналізації одним з більш дієвих методів:

1. Побутова хімія. Найпростіший метод, відповідний при часткових засорах. Застосовується через засипку або заливку спеціальної хімічної речовини для усунення заторів, типу «Кріт». Для цього потрібно частково розібрати стояк, розкривши спеціальний фітінг, куди і засипається засіб. Якщо аварія сталася в туалеті, іншу порцію речовини слід висипати в унітаз. Якщо порошок засипається, то необхідно також додати необхідну порцію води. Після цього робиться пауза в кілька годин, під час якої шляхом хімічної реакції відбувається роз'їдання. Після необхідного часу в стояк заливається велика порція гарячої води.

2. Трос. Дуже дієвий механічне пристосування, здатне пробити навіть глухий засмічення. Являє собою досить довгу пружину, що має з одного кінця воріт, а з іншого – насадку. Перед початком роботи трос потрібно повністю розмотати і розкласти на підлозі. Одягнувши гумові рукавиці та фартух необхідно ввести трос насадкою в унітаз або каналізаційну трубу і штовхальними рухами просувати по трубах, на поворотах починаючи обертати ручку: це дозволяє тросу повторювати конфігурації трубопроводу. Коли насадка уткнется в засмічення, необхідно збільшити обертальні рухи, періодично трохи відводячи трос для необхідного розгону (подібний захід краще всього проводити вдвох). Угвинчуючи трос в пробку, потрібно намагатися витягувати намотавшиеся на нього частини сміття. Після того, як вода піде без перешкод, трос витягують і миють, а каналізацію гарненько промивають об'ємної порцією води.

Як ефективно прочистити каналізацію

3. Гідравлічна насадка. Майже єдиний варіант усунення замерзань каналізації, так як хімічний спосіб у такому випадку може призвести до пошкодження трубопроводу: з-за необхідної тимчасової паузи просте замерзання може спричинити за собою порив труби. Краще всього скористатися шлангом з гідравлічною насадкою, що відходить від компресора або парогенератора. Ввівши шланг в трубу, за допомогою струменя пари або води, що виходить під високим тиском, пробивається не тільки будь-яке засмічення, але і проводиться чистка нутрощі труб каналізаційної системи. Перед проведенням подібної роботи необхідно відкачати воду з унітазу або з труби. Сам шланг з насадкою важливо підвести до самої пробці, для чого доведеться проштовхнути його по трубах. Відкривши компресор, необхідно смикати шланг взад-вперед під час роботи, що сприяє більш швидкій размывке засмічення.